Denník N

Týždňový newsfilter: Štát sa pokúša chytiť svojich hlavných únoscov

Robert Fico a Robert Kaliňák. Foto N – Tomáš Benedikovič
Robert Fico a Robert Kaliňák. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Kaliňák vo väzbe, Fico blízko nej, tieto dni zmenia Slovensko. 2. Sú len dva scenáre, ako to môže dopadnúť. 3. Matovič to stále vie.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš vianočné darčeky pre tých, čo milujú život vonku? Navštív wilderoben.sk a využi 10% zľavu s kódom ‘Vianoce’

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Kaliňák vo väzbe, Fico blízko nej, tieto dni zmenia Slovensko

Špecializovaný trestný súd poslal v sobotu popoludní Roberta Kaliňáka do väzby. Sudca Miroslav Mazúch konštatoval, že trestné stíhanie bývalého ministra vnútra a podpredsedu Smeru je dôvodné a rovnako tak vidí dôvody na kolúznu väzbu.

Robert Fico tam ešte nie je, ale veľmi rýchlo, v priebehu niekoľkých dní, môže svojho priateľa nasledovať.

Nerozlučnú dvojku Smeru, svojho času dvoch najmocnejších mužov v republike, obvinila v stredu NAKA z trestného činu založenia a zosnovania zločineckej skupiny, zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a z ohrozenia daňového tajomstva, za ktoré im hrozí niekoľko rokov väzenia.

Výsledok je neistý, s istotou však možno vyhlásiť, že bez ohľadu naň sa od stredy 20. apríla začali

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Igor Matovič

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Robert Fico

Robert Kaliňák

Komentáre

Teraz najčítanejšie