Euroligy: PSG získal titul, Neymar poslal protestujúcim fanúšikom ironický odkaz

• o tom, že Škriniarov Inter je nezastaviteľný;
  • o titule pre Bayern, ktorý však neznamená úspešnú sezónu;

V Euroligách sa snažíme každý týždeň zhrnúť to najpodstatnejšie, čo sa cez víkend stalo v piatich špičkových ligách. Môžete ich dostávať aj ako newsletter.

Francúzsko: Paríž získal titul, nespokojní fanúšikovia si vypočuli ironický komentár od Neymara

Paríž Saint Germain po ročnej odmlke opäť získal titul francúzskej Ligue 1, v 34. kole mu na to stačila remíza s priemerným Lens 1:1. Pre PSG je to už ôsmy titul v ostatných desiatich sezónach, naposledy ho oň obralo v minulom ročníku Lille.

„Som šťastný, že sme získali historický 10. titul pre klub, bolo to pre nás skutočne dôležité. Nie je jednoduché mať takú radosť, keď zoberiete do úvahy vypadnutie z Ligy majstrov, no hráči sú profesionáli a bojovali až do konca. Potrebujeme si uvedomiť hodnotu tohto titulu,” vyhlásil po zápase tréner PSG Mauricio Pochettino. Pre Argentínčana je to prvý ligový titul v trénerskej kariére.

Jediný gól zápasu dal Lionel Messi, strelou z približne dvadsiatich metrov dal jeden z gólov sezóny. Preňho samotného to bol štvrtý ligový gól v štatisticky podpriemernej sezóne.

Hráči majstra si museli opäť vytrpieť prejavy nespokojnosti fanúšikov, ktorí bučali počas polčasovej prestávky. Približne 15 minút pred koncom zápasu časť fanúšikovského jadra opustila štadión, aby titul oslávila mimo štadiónu a nie s hráčmi.

Zároveň krátko po zápase bol štadión už úplne prázdny, takže domáci hráči vynechali tradičný okruh okolo ihriska.