Ten zápas bol výborný ako ten krásny verdikt rozhodcu

István Kovács a Pep Guardiola. Foto - TASR/AP
István Kovács a Pep Guardiola. Foto – TASR/AP

Dobrý deň,

v zrejme najlepšom zápase sezóny vyhral Manchester City nad Realom Madrid 4:3 v prvom stretnutí semifinále Ligy majstrov.

City viedlo už v 2. minúte, v 11. bolo 2:0 a do 30. minúty mohol dať ďalšie dva góly. Real sa však vrátil.

Odveta sa hrá budúcu stredu, dnes v druhom semifinále hrá Liverpool doma proti Villarrealu.

Zostrih zápasu nájdete na oficiálnom webe UEFA, kde sa stačí zaregistrovať.

Súhrn Ligy majstrov prinášame vždy ráno po zápasoch a posielame ho aj e-mailom.

Pochopiteľne, výrokom z titulku nemyslíme moment, keď rumunský rozhodca István Kovács odpískal penaltu po ruke Aymerica Laporta, ale o tom neskôr.

Stalo sa to ešte predtým. Bežala 74. minúta, keď šikovnú kľučku Oleksandra Zinčenka zastavil očividným faulom Toni Kroos. Asi aj diváci už rozmýšľali, ako ten priamy kop z výhodnej pozície (aj keď trochu z uhla) vyrieši Kevin de Bruyne.

Brankár Realu Madrid Thibaut Courtois si už zrejme vizualizoval, ako si postaví múr, pretože na chvíľu stratil pozornosť. Navádzal ho k tomu aj samotný rozhodca Kovács, ktorý si už vkladal píšťalku do úst.