Denník N

Svetový newsfilter: Západ pritvrdil. Pri podpore Ukrajiny má cieľ, ktorý sa Rusku nepáči

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

Západ pritvrdzuje vo svojej stratégii voči Rusku. Posun, ktorý sme v uplynulých týždňoch videli vo forme väčších dodávok ťažkej techniky, svojimi vyjadreniami potvrdili americkí ministri.

Rusov to, samozrejme, nepotešilo, a aj to dali najavo.

O čo ide: Dôležitá bola už nedeľná návšteva dvoch amerických ministrov v Kyjive. Pomaly začína byť jednoduchšie spočítať politikov, ktorí ešte neprišli za Zelenským, ako tých, ktorí sa tam už vybrali, no predstavitelia americkej vlády boli v hlavnom meste Ukrajiny prvýkrát od začiatku ruskej invázie.

Príchod ministrov obrany a zahraničných vecí je podstatný aj preto, že do Kyjiva dorazili so sľubom ďalšej vojenskej pomoci za stovky miliónov dolárov.

Okrem tradičných diplomatických slov o podpore Ukrajiny a jej odvážnom boji zazneli aj tvrdé a jednoznačné slová o Rusku a o cieľoch Spojených štátov a ich spojencov.

Tie veľmi dobre vykresľujú, že pohľad na ruskú inváziu a jej dôsledky sa na Západe zmenil.

Čo chcú dosiahnuť: Už nejde len o to, aby sa Ukrajina ubránila. Cieľom je niečo, čo sa Rusku určite nepáči -

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Emmanuel Macron

Joe Biden

Koronavírus

    Svetový newsfilter

    Vladimir Putin

    Vojna na Ukrajine

    Svet

    Teraz najčítanejšie