Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Fica bránia ako levy. Môžu. Čo by za to dali v 50. rokoch?

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Načo zvyšovať výdavky na obranu. 2. Covid je stále hrozbou pre zraniteľných. 3. Sfetovaná poslankyňa, Matovičov pes, krvavé oči. 

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Tvor technológiu, vďaka ktorej si budeme navzájom dôverovať. Choď na careers.innovatrics.com


 

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

1. Načo zvyšovať výdavky na obranu

Viac ako mesiac po tom, čo Rusko surovo napadlo Ukrajinu a jeho najvyšší predstavitelia dávali nepokryte najavo, že “problémy” by mohli mať aj tí, čo by Ukrajincom chceli pomôcť (teda aj Slovensko), zbierala agentúra AKO údaje do prieskum pre televíziu Joj.

Ľudí sa pýtala, či súhlasia alebo nesúhlasia s tým, aby sa v súčasnej situácii v Európe zvyšovali na Slovensku výdavky na obranu. 52 percent ľudí vyjadrilo nesúhlas, 43,5 percenta súhlas a zvyšných 4,5 percent sa nevedelo vyjadriť.

Sú v tom zmätky. To, že viac ako polovica ľudí nechce ani v čase bezprostredného nebezpečenstva zo strany oveľa väčšej, silnejšej a nevypočítateľnejšej krajiny dávať z rozpočtu viac na zbrojenie, môže pôsobiť zvláštne.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie