Denník N

Český týždeň: Kardinál Duka mal právo mlčať, bohužiaľ, nevyužil ho

Kardinál Dominik Duka. Foto - TASR
Kardinál Dominik Duka. Foto – TASR

Čím viac peňazí sa vyzbiera, tým viac škôl na východe Slovenska dostane Magazín N o boji proti dezinformáciám. Príručku s názvom „Nedajte sa oklamať“ pripravuje Denník N, hlavným autorom je reportér Vladimír Šnídl.

K debate o znásilnených Ukrajinkách sa vyjadril aj kardinál Duka. Bohužiaľ. Vláda ľuďom vyplatí jednorazovo 200 eur na dieťa. Jednu z fakúlt pražskej VŠE povedie šíriteľ dezinformácií.

Prinášame pravidelný český newsfilter – zhrnutie toho najdôležitejšieho, čo sa stalo v Česku za uplynulý týždeň. Udalosti vybral a okomentoval editor Českého rozhlasu Plus Kirill Ščeblykin.

1. Duka radí znásilneným Ukrajinkám

Česká cirkev sa do kultúrnych vojen púšťa o poznanie menej ako tá slovenská. Vplyvných kňazov s názormi a vystupovaním ako Marián Kuffa tu asi nenájdete.

Jedným z predstaviteľov cirkvi, ktorý sa však kontroverzie nebojí, je samotný český prímas kardinál Dominik Duka. Duka za minulého režimu sedel vo väzení a bol aj členom tajnej cirkvi. V posledných rokoch však na verejnosti vystupoval predovšetkým ako duchovný blízky Milošovi

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Český týždeň

Český newsfilter každý týždeň ponúka prehľad najdôležitejších správ. Zhŕňa Kirill Ščeblykin.

Hoaxy a propaganda

Petr Fiala

Svet

Teraz najčítanejšie