Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Omyly koaličných obhajcov Roberta Fica

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Základné chyby pri rozhodovaní o Ficovom osude. 2. Smer sa ospravedlnil po blahovsky. 3. Slovenská plynová a ropná schizofrénia.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Tvor technológiu, vďaka ktorej si budeme navzájom dôverovať. Choď na careers.inovatrics.com


 

Správy vybral a komentoval Roman Pataj 

1. Základné chyby pri rozhodovaní o Ficovom osude

Kolega Dušan Mikušovič spočítal, koľko poslancov momentálne súhlasí s väzobným stíhaním Roberta Fica. Vyšlo mu číslo 70. To je na koalíciu s ústavnou väčšinou, ktorá vznikla na protest proti korupčnej ére trojnásobného premiéra, veľmi málo a zároveň ide o veľký úspech predsedu Smeru. Ukazuje sa, že Fico nielenže dokáže vyvolať zmätok vo veľkej časti voličov, ale to isté sa mu darí aj u ich volených zástupcov.

Proti vydaniu nie sú len opozičné strany, ale aj časť Sme rodina a niektorí členovia klubu OĽaNO.

Na vyslovenie súhlasu s väzobným stíhaním je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov Národnej rady. Keďže koalícia má v tejto veci len 70 ľudí, musí sa spoliehať na nízku účasť a stopercentnú dochádzku poslancov, ktorí sú za. Keďže s neprítomnosťou opozície sa nedá počítať, cesta vedie cez dohodu s váhajúcimi zástupcami koalície. Tí by síce nehlasovali za Ficovo vydanie, ale na hlasovaní by sa nezúčastnili, a tým by znížili kvórum.

To je matematika, ktorá by sa mala uplatniť v stredu o 17:00, keď by sa malo o vydaní Fica hlasovať. Je však dobré zosumarizovať si argumenty váhajúcich.

Najobšírnejšia bola Katarína Hatráková:

1. „Nie som si istá, že s argumentáriom, aké bolo uvedené v žiadosti prokurátora, by bolo nahliadané na kohokoľvek iného. S tým mám problém.“

Hatrákovej prirovnanie nesedí, pretože vyvoláva falošné zdanie, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Plynová kríza

Robert Fico

Smer

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie