Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Omyly koaličných obhajcov Roberta Fica

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Základné chyby pri rozhodovaní o Ficovom osude. 2. Smer sa ospravedlnil po blahovsky. 3. Slovenská plynová a ropná schizofrénia.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Gemerka zo slovenského krasuSponzorom podcastu je Gemerka – slovenská magnéziovo-kalciová voda s optimálnym pomerom Mg a Ca 1:3


 

Správy vybral a komentoval Roman Pataj 

1. Základné chyby pri rozhodovaní o Ficovom osude

Kolega Dušan Mikušovič spočítal, koľko poslancov momentálne súhlasí s väzobným stíhaním Roberta Fica. Vyšlo mu číslo 70. To je na koalíciu s ústavnou väčšinou, ktorá vznikla na protest proti korupčnej ére trojnásobného premiéra, veľmi málo a zároveň ide o veľký úspech predsedu Smeru. Ukazuje sa, že Fico nielenže dokáže vyvolať zmätok vo veľkej časti voličov, ale to isté sa mu darí aj u ich volených zástupcov.

Proti vydaniu nie sú len opozičné strany, ale aj časť Sme rodina a niektorí členovia klubu OĽaNO.

Na vyslovenie súhlasu s väzobným stíhaním je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov Národnej rady. Keďže koalícia má v tejto veci len 70 ľudí, musí sa spoliehať na nízku účasť a stopercentnú dochádzku poslancov, ktorí sú za. Keďže s neprítomnosťou opozície sa nedá počítať, cesta vedie cez dohodu s váhajúcimi zástupcami koalície. Tí by síce nehlasovali za Ficovo vydanie, ale na hlasovaní by sa nezúčastnili, a tým by znížili kvórum.

To je matematika, ktorá by sa mala uplatniť v stredu o 17:00, keď by sa malo o vydaní Fica hlasovať. Je však dobré zosumarizovať si argumenty váhajúcich.

Najobšírnejšia bola Katarína Hatráková:

1. „Nie som si istá, že s argumentáriom, aké bolo uvedené v žiadosti prokurátora, by bolo nahliadané na kohokoľvek iného. S tým mám problém.“

Hatrákovej prirovnanie nesedí, pretože vyvoláva falošné zdanie, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Plynová kríza

Robert Fico

Smer

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie