Videli sme šokujúci polčas. Ohľaduplný Liverpool sa to pre nás snažil urobiť zaujímavé

Strelec prvého gólu zápasu, útočník Villarrealu Boulaye Dia. Foto - TASR/AP
Strelec prvého gólu zápasu, útočník Villarrealu Boulaye Dia. Foto – TASR/AP

Dobrý deň,

v Španielsku sa schyľovalo k veľkému šoku. Po presvedčivom výkone a hlavne výhre 2:0 z úvodného semifinálového zápasu vycestoval Liverpool do Španielska, aby spečatil postup do finále. V prvom polčase netušil, kde je, prehrával 0:2 a tréner Jürgen Klopp išiel do šatne rozčarovaný.

V druhom polčase sa však ukázalo, že ani tréner Unai Emery nedokáže svoj tím pripraviť na najlepší klub na svete.

Liverpool napokon vyhral 3:2 a stal sa prvým finalistom Ligy majstrov. Druhého určí dnešný zápas Real Madrid – Manchester City, minulý týždeň vyhral anglický klub 4:3.

Zostrih zápasu nájdete na oficiálnom webe UEFA, kde sa stačí zaregistrovať.

Súhrn Ligy majstrov prinášame vždy ráno po zápasoch a posielame ho aj e-mailom.

Villarreal v prvom semifinálovom zápase Ligy majstrov proti Liverpoolu hral podpriemerne, nehodne semifinále takej súťaže, akou je Liga majstrov. Vystrelil raz, na bránu ani raz, loptu mal len 29 % času a prihral si štyrikrát menej ako súper. Bola to skrátka hanba.

„Postaráme sa o to, aby Liverpool v Španielsku trpel omnoho viac ako dnes. Budeme skúšať, pracovať, budeme snívať,“ vyhlásil vtedy po zápase tréner Emery.

A minimálne v prvom polčase odvety to platilo dokonale.

Hviezdy Liverpoolu sklamali

Villarreal vstúpil do zápasu aktívne, Liverpool pôsobil šokovane. Útočník Boulaye Dia vypočul obligátne volanie po rýchlom góle, strelil ho už v 3. minúte. Keď potom Francis Coquelin v 41. minúte vyrovnal kumulovaný semifinálový stav na 2:2, publikum odeté do žltého burácalo.

Villarreal bol v prvom polčase lepší po všetkých stránkach: dvakrát vystrelil na bránu, pričom Liverpool ani raz, ocitol sa v troch veľkých šanciach k hosťujúcej nule, mal viac prihrávok (199:195), presných prihrávok, centrov aj presných dlhých prihrávok.

Bolo príjemné sledovať absolútne oddaných hráčov, ktorí snívali – ako predznamenal ich tréner. Najmä hráči nechcení v iných kluboch túžili po finále, predsa Francis Coquelin sa snažil presadiť v Arsenale, Giovani Lo Celso nebol dosť dobrý pre Tottenham, podobne ako svojho času Étienne Capoue.

Potvrdila sa často omieľaná pravda. Nie vždy ide len o kvality samotného hráča. Ide o systém, do ktorého je zasadený, o jeho vhodnosť či nevhodnosť, o taktický a herný štýl trénera.

A to všetko namiešal Emery dokonale. „Náš prvý polčas bol skutočne senzačný,“ vyhlásil po zápase.

Villarrealu pomohli aj slabé výkony mnohých hviezd Liverpoolu, ktoré inak v ostatných týždňoch a mesiacoch podávajú stabilné výkony. Slabo hrali Diogo Jota, v zálohe Thiago Alcantara aj Naby Keita, prekvapujúco podpriemerné výkony predviedli aj Trent Alexander Arnold, Ibrahima Konaté či Virgil van Dijk. Ani brankár Alisson nepredviedol žiadny „zákrok navyše“.

Aj preto všetci dostali podpriemerné známky pod hodnotou 7, Alisson dokonca 6,1.

Dosiahne Liverpool nesmrteľnosť?

V druhom polčase sa vrátilo všetko do minulého týždňa, do normálu. „Tréner nám povedal, nech