Denník N

Slovensko, krajina 5. cenovej skupiny

Robert Fico a jeho priaznivci. Foto N - Tomáš Benedikovič
Robert Fico a jeho priaznivci. Foto N – Tomáš Benedikovič

Že taká neexistuje? Zodvihnite hlavu od stola a rozhliadnite sa okolo seba.

Najprv narátajme do päť. Keď na mítingu 1. mája odznejú slová ako z krčmy 5. cenovej skupiny a na 3. deň to prekryjú iné udalosti, tak sa nečudujme, že politik, ktorému hrozí 2. nápravnovýchovná skupina, urobí všetko pre to, aby sa stal členom 4. vlády počas svojej kariéry.

Až do onoho mítingu Smeru v Nitre platil v slušnej spoločnosti (aj taká tu ešte je) úzus, že štylisticky príznakové slová začínajúce sa písmenami „k“, „p“ či „j“ sa bodkujú. Čaro vulgarizmov, čo je nádherný oxymoron, spočívalo v tom, že každý presne vedel, čo tie bodky znamenajú, no prirodzený ostych (aj taký sa tu ešte vyskytuje) bránil v tom, aby boli nahradené písmenkami.

Teraz je už posledná línia obrany prekonaná, posledné tabu padlo. Kedysi sa aj územie Slovenska nepochybne nachádzalo hlboko pod morskou hladinou. Dôkaz? Toľkokrát tu poniektorí úspešne prerazili dno – a stále nedosiahli to posledné, najspodnejšie.

Tri pasce

Vulgarizmy a hrubé správanie všeobecne sú pascou, ktorú zvyknú nastražiť hulváti a primitívi tým ostatným. A čo je najhoršie, tí sa do nej napokon aj tak chytia. Presnejšie, je to viac pascí súčasne.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Robert Fico

Smer

Komentáre

Teraz najčítanejšie