Denník N

84 sekúnd, jeden z najväčších obratov histórie. To musí byť vtip, písal Messi Agüerovi

Radosť Karima Benzemu a jeho spoluhráčov po góle na 3:1. Foto - TASR/AP
Radosť Karima Benzemu a jeho spoluhráčov po góle na 3:1. Foto – TASR/AP

Dobrý deň,

futbalová sezóna niekoľko mesiacov smerovala k najlogickejšiemu záveru. Vyzeralo to tak, že vo finále Ligy majstrov sa stretnú Liverpool a Manchester City, dva kluby, ktoré niekoľko mesiacov hrajú najlepší futbal, majú najlepšie tímy a aj najlepších trénerov Jürgena Kloppa a Pepa Guardiolu.

Potom však prišlo 84 sekúnd, ktoré všetko zmenili. „Nikdy som nič také nevidel. Nikdy som nič také nevidel,“ neveriacky opakoval expert Steve McManaman v priamom prenose BT Sportu. „To nie je možné, to musí byť vtip,“ napísal Lionel Messi Sergiovi Agüerovi, ktorý zápas komentoval.

Real Madrid predviedol jeden z najväčších obratov futbalovej histórie. Nad Manchestrom City vyhral 3:1 po predĺžení a bude to španielsky klub, kto 28. mája v Paríži nastúpi vo finále Ligy majstrov proti Liverpoolu. „Máme nevyrovnané účty,“ odkázal Realu Mo Salah z Liverpoolu, ktorý už pred zápasom hovoril, že si za súpera praje španielsky tím.

Zostrih zápasu nájdete na oficiálnom webe UEFA, kde sa stačí zaregistrovať.

Súhrn Ligy majstrov prinášame vždy ráno po zápasoch a posielame ho aj e-mailom.


Ešte pred otázkou „čo sa stalo?“ sa pozrime na otázku „prečo sa to stalo?“. Tú si po zápase kládlo veľa expertov aj fanúšikov a najracionálnejšia z odpovedí znela „neviem“.

Tie ostatné sa hýbali na akomsi nadprirodzenom spektre. Hovorilo sa o magickosti madridského štadióna (Rio Ferdinand, Steve McManaman, Barney Ronay), nepredvídateľnosti futbalu (Pep Guardiola) a v uletenejších príspevkoch na Twitteri sa spomínali slová agenta Yayu Tourého Dimitriho Seluka, ktorý pred pár rokmi vyhlásil, že africkí šamani

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Liga majstrov

Súhrn Ligy majstrov

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie