Denník N

Svetový newsfilter: Lavrov znovu posunul hranice absurdnosti, no Ukrajincov nepotešil ani pápež

Foto – TASR/AP
Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

celý svet čaká na ďalší ťah Vladimira Putina. 9. máj sa už dlhšie považuje za deň, keď Rusko potrebuje ohlásiť aspoň nejaké víťazstvo na Ukrajine. Ani ofenzíva na Donbase nepriniesla dominanciu ruskej armády, ale to určite nezabráni Putinovi, aby sa tváril ako úspešný líder.

Jeho propaganda a spojenci aj tento týždeň posunuli hranice toho, čo sa dá použiť na ospravedlnenie invázie. Rusi však nie sú jediní, kto svojimi vyhláseniami naštval Ukrajincov.


Európa: Padajú tvrdé vyjadrenia, Putin sa teší

Putinov režim už dávno stratil zábrany, no výroky Sergeja Lavrova o židovskom pôvode Hitlera šokovali aj tých, čo nemajú žiadne ilúzie o predstaviteľoch Ruska.

Popri Lavrovovi trochu zanikli slová pápeža Františka v rozhovore pre talianske noviny. S tým, čo šíri ruský minister, sa nedajú porovnávať ani náhodou, no Ukrajinci to aj tak neprijali dobre.

Čo sa stalo: Pápež od začiatku žiada, aby sa vojna čo najskôr skončila, kritizuje bombardovanie miest a inváziu označil za desivý úpadok ľudstva. Putinovi navyše už v marci ponúkol stretnutie, aby tak skúsil pomôcť pri ukončení vojny.

Teraz však čelí kritike za to, že sa dostal nebezpečne blízko k ruskej propagande, keď nahlas uvažoval nad tým, či predsa len Putina

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Iné podcasty Denníka N

Interrupcie

Joe Biden

Pápež František

Svetový newsfilter

Vladimir Putin

Vojna na Ukrajine

Svet

Teraz najčítanejšie