Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Koalícii už nezostal žiadny dobrý scenár

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Vzácna chvíľa, namiesto Fica bude Zelenskyj. 2. Koalícia si môže vybrať, na čom sa rozpadne. 3. Dobré scenáre sa už minuli.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský.

1. Vzácna chvíľa, namiesto Fica bude Zelenskyj

Fašisti a Fico oznámili, že na protest odídu z rokovania parlamentu, keď bude mať príhovor ukrajinský prezident. Volodymyra Zelenského sa boja aj cez telemost. Už dva mesiace s bolesťou sledujú, ako takí ako Zelenskyj bojujú s takými, ako sú oni sami.

A nielen to. S rovnakým odporom sa pozerajú na záujem demokratického sveta o Zelenského spojencov na Slovensku. Ako prezidentka víta prvú dámu USA, ako Heger sprevádza šéfku Komisie a spíkuje v CNN.

Zato Fico má len Pétera Szijjártóa a fašisti len Fica.

Zelenského nenávidia aj preto, lebo ich zosmiešnil a ponížil. Robili tisíce kľukov a ovládali všetky silné reči, ale nikto ich nikdy nebude volať hrdinami. Opakujú, že Zelenskyj je „len herec“, ale kým oni nacvičovali v uniformách alebo si fotili hrudníky do novín, Zelenskyj naozaj bojuje. Ešte aj Ronald Reagan sa na nich smeje zo záhrobia.

No tá vzácna chvíľa, keď bude v slovenskom parlamente namiesto Fica a fašistov Volodymyr Zelenskyj, bude trvať krátko. Len čo vypnú telemost, budú sa môcť vrátiť a dúfať, že takých ako Zelenskyj budú vídať čo najmenej. Práve teraz môžu mať oprávnený pocit, že toto ich prianie sa môže čoskoro naplniť.


2. Koalícia si môže vybrať, na čom sa rozpadne

Po dvoch rokoch a dvoch mesiacoch dospela koalícia do bodu, v akom ešte nebola. Podobne zúfalo to vyzeralo aj na začiatku roka 2021, ale vtedy existovalo východisko – výmena Igora Matoviča.

Teraz žiadne také konkrétne riešenie nie je poruke. Alebo aj je, ale volá sa pád

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie