Denník N

„Sadni si. On nežije.“ Katarína a Štěpán pri pôrode zistili, že žiadneho syna mať nebudú

Štěpán a Katarína. Foto - Ludvík Hradilek/Deník N
Štěpán a Katarína. Foto – Ludvík Hradilek/Deník N

Až do 41. týždňa bolo všetko v poriadku. Katarína Ryšavá mala ideálne tehotenstvo, syn, ktorému s manželom Štěpánom vybrali meno Jeremiáš, rástol a priberal presne podľa tabuliek. Ibaže počas rozbiehajúceho sa pôrodu zdravotná sestra zistila, že nepočuje srdcové ozvy. Chlapec sa narodil mŕtvy a manželia sa s nečakanou situáciou snažia zmieriť.

Najviac im v tom pomáha trojročná dcéra Eliška. Štěpán Ryšavý tragickú udalosť popísal na twitteri. Ventiloval tu aj svoje pocity, krátkymi glosami verejnosti veľmi plasticky sprostredkoval, čím si taká rodina prechádza. Na rozhovor s Deníkom N prišli obaja. Presne týždeň po pôrode.

Ako na vás ľudia reagujú?

Katarína: Teraz predo mnou utiekla predavačka. Má rada našu dcéru Elišku a často sa spolu rozprávame. Porodila som o šesť dní neskôr, ale v deň termínu pôrodu som u nej v pekárni bola a hovorila som: „Ešte stále nič.“ Smiala sa, ako sa teší, že si požičia kočiarik a ja si u nej dám v pokoji kávu.

Štěpán: Prišli sme do pekárne a pani sa spýtala: „Nevidím tu mamičku, takže ste už štyria?“ Odpovedal som, že, bohužiaľ, zostaneme iba traja. Keď sme odchádzali, videl som, že plače.

Katarína: O pár dní som tam šla ja, nebolo tam veľa ľudí. Periférne som videla, že ma vidí, a cítila som, ako

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Rozhovory

Rodina a vzťahy

Teraz najčítanejšie