Denník N

Ministerka Kolíková: SaS túto vládu nepoloží (+ video)

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Foto N - Tomáš Benedikovič
Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Foto N – Tomáš Benedikovič

Na predsedu súdu, z ktorého vyniesli utajovanú prílohu k spisu Pčolinský, mám veľa otázok, hovorí ministerka spravodlivosti Mária Kolíková.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Opäť sa diskutuje o tom, že SaS položí vládu, pretože sa schyľuje k hlasovaniu OĽaNO, Sme rodina, Za ľudí plus opozícia. Ide o podporu rodín za vyše miliardu ročne a SaS to odmieta, pretože by to znamenalo zvyšovanie daní pre vybrané firmy a výpadok príjmov samospráv. Nie ste v žiadnom politickom orgáne SaS, ale ako by sa podľa vás strana mala zachovať, ak sa také niečo stane?

SaS nepoloží vládu. V pondelok si Richard Sulík uplatnil veto, pokiaľ ide o zvyšovanie daní, a rokovania ďalej prebiehajú.

Ako viete, že SaS vládu nepoloží?

V rámci rozhovorov, ktoré sú aktuálne kľúčové, sa o veciach rozprávame. Viem, čo sa deje v SaS. V poslaneckom klube sú poslanci, ktorí sú členmi SaS, a aj takí, ktorí nie sú, a je dôležité, aby sme vedeli, čo sa deje. O veciach sa rozprávame a som informovaná.

Boli ste včera na koaličnej rade?

Áno. Osobitne k téme sociálneho balíka bolo ešte rokovanie, ktoré pokračovalo ďalej v užšom zložení koaličných lídrov a tých, ktorí boli prizvaní k tejto téme. Viem, že výsledkom rokovaní je, že si Richard Sulík uplatnil veto vo veci zvyšovania daní, tak ako to vyplýva z koaličnej zmluvy, a súčasne sa o danej téme rokuje.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Mária Kolíková

Podcasty Denníka N

Rozhovory

V redakcii

Slovensko

Teraz najčítanejšie