Denník N

Ministerka Kolíková: SaS túto vládu nepoloží (+ video)

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Foto N - Tomáš Benedikovič
Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Foto N – Tomáš Benedikovič

Na predsedu súdu, z ktorého vyniesli utajovanú prílohu k spisu Pčolinský, mám veľa otázok, hovorí ministerka spravodlivosti Mária Kolíková.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Opäť sa diskutuje o tom, že SaS položí vládu, pretože sa schyľuje k hlasovaniu OĽaNO, Sme rodina, Za ľudí plus opozícia. Ide o podporu rodín za vyše miliardu ročne a SaS to odmieta, pretože by to znamenalo zvyšovanie daní pre vybrané firmy a výpadok príjmov samospráv. Nie ste v žiadnom politickom orgáne SaS, ale ako by sa podľa vás strana mala zachovať, ak sa také niečo stane?

SaS nepoloží vládu. V pondelok si Richard Sulík uplatnil veto, pokiaľ ide o zvyšovanie daní, a rokovania ďalej prebiehajú.

Ako viete, že SaS vládu nepoloží?

V rámci rozhovorov, ktoré sú aktuálne kľúčové, sa o veciach rozprávame. Viem, čo sa deje v SaS. V poslaneckom klube sú poslanci, ktorí sú členmi SaS, a aj takí, ktorí nie sú, a je dôležité, aby sme vedeli, čo sa deje. O veciach sa rozprávame a som informovaná.

Boli ste včera na koaličnej rade?

Áno. Osobitne k téme sociálneho balíka bolo ešte rokovanie, ktoré pokračovalo ďalej v užšom zložení koaličných lídrov a tých, ktorí boli prizvaní k tejto téme. Viem, že výsledkom rokovaní je, že si Richard Sulík uplatnil veto vo veci zvyšovania daní, tak ako to vyplýva z koaličnej zmluvy, a súčasne sa o danej téme rokuje.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Iné podcasty Denníka N

Mária Kolíková

Rozhovory

V redakcii

Slovensko

Teraz najčítanejšie