Denník N

Newsfilter: Robert Fico navždy opustil civilizovanú spoločnosť

Prejav Volodymyra Zelenského v slovenskom parlamente. Foto - TASR
Prejav Volodymyra Zelenského v slovenskom parlamente. Foto – TASR

1. Dôležitejšie ako to, čo Zelenskyj povedal, bolo to, kto ho nepočúval. 2. Čo Zelenskyj odkázal Slovensku. 3. V koalícii je o čosi menšie dusno.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš vianočné darčeky pre tých, čo milujú život vonku? Navštív wilderoben.sk a využi 10% zľavu s kódom ‘Vianoce’

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Dôležitejšie ako to, čo Zelenskyj povedal, bolo to, kto ho nepočúval

V utorok mal pred Národnou radou prejav Volodymyr Zelenskyj. Zopakoval sa pohľad známy už z viacerých krajín. Ukrajinský prezident sa poslancom prihovoril cez telemost vo viac vojenskom ako civilnom oblečení. Kým dôjde rad na obsah, dostane prednosť vysvetlenie, prečo nebol najdôležitejší.

Kto chýbal. Robert Fico už v pondelok vyhlásil, že si prejav v pléne nevypočuje, pretože Zelenskyj „klame na dennej báze“. Tak sa aj stalo. Spolu so svojím predsedom chýbala aj väčšina jeho poslancov a obe fašistické strany. Zvyšok parlamentu zostal a spolu s vládou počúval. Tradične sa tomu hovorí triedenie zrna od pliev.

Zelenskyj navonok vystupuje spôsobom, ktorý sa mnohým nemusí páčiť. Kritizuje, niekedy tvrdo, štáty a politikov, ktorí podľa neho nerobia pre Ukrajinu dosť. Z času na čas aj za cenu toho, že sa ujde aj tým, ktorí robia oveľa viac, ako sa pred vojnou dalo predpokladať. Robí to s cieľom, aby podpora Ukrajiny brániacej sa ruskej agresii neklesala, lebo by to znamenalo jej porážku.

Fica, ale aj Borisa Kollára pobúrili jeho slová o zastavení dodávok ruskej ropy do Európy. Kollár však Zelenského síce kostrbatým, ale v rámci možnosti vrelým úvodným slovom privítal. Fico slovo dodržal a príhovor ignoroval.

Verejné priznanie. To, čo urobil, síce presne zapadá do jeho činov a skutkov za posledné mesiace, ba až roky, ale predsa len ide o zavŕšenie jeho vyčlenenia sa zo slušnej spoločnosti. Niežeby do nej doteraz patril, ale odteraz sa k tomu už aj verejne priznáva.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Robert Fico

Smer

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie