Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Robert Fico navždy opustil civilizovanú spoločnosť

Prejav Volodymyra Zelenského v slovenskom parlamente. Foto - TASR
Prejav Volodymyra Zelenského v slovenskom parlamente. Foto – TASR

1. Dôležitejšie ako to, čo Zelenskyj povedal, bolo to, kto ho nepočúval. 2. Čo Zelenskyj odkázal Slovensku. 3. V koalícii je o čosi menšie dusno.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben


 

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Dôležitejšie ako to, čo Zelenskyj povedal, bolo to, kto ho nepočúval

V utorok mal pred Národnou radou prejav Volodymyr Zelenskyj. Zopakoval sa pohľad známy už z viacerých krajín. Ukrajinský prezident sa poslancom prihovoril cez telemost vo viac vojenskom ako civilnom oblečení. Kým dôjde rad na obsah, dostane prednosť vysvetlenie, prečo nebol najdôležitejší.

Kto chýbal. Robert Fico už v pondelok vyhlásil, že si prejav v pléne nevypočuje, pretože Zelenskyj „klame na dennej báze“. Tak sa aj stalo. Spolu so svojím predsedom chýbala aj väčšina jeho poslancov a obe fašistické strany. Zvyšok parlamentu zostal a spolu s vládou počúval. Tradične sa tomu hovorí triedenie zrna od pliev.

Zelenskyj navonok vystupuje spôsobom, ktorý sa mnohým nemusí páčiť. Kritizuje, niekedy tvrdo, štáty a politikov, ktorí podľa neho nerobia pre Ukrajinu dosť. Z času na čas aj za cenu toho, že sa ujde aj tým, ktorí robia oveľa viac, ako sa pred vojnou dalo predpokladať. Robí to s cieľom, aby podpora Ukrajiny brániacej sa ruskej agresii neklesala, lebo by to znamenalo jej porážku.

Fica, ale aj Borisa Kollára pobúrili jeho slová o zastavení dodávok ruskej ropy do Európy. Kollár však Zelenského síce kostrbatým, ale v rámci možnosti vrelým úvodným slovom privítal. Fico slovo dodržal a príhovor ignoroval.

Verejné priznanie. To, čo urobil, síce presne zapadá do jeho činov a skutkov za posledné mesiace, ba až roky, ale predsa len ide o zavŕšenie jeho vyčlenenia sa zo slušnej spoločnosti. Niežeby do nej doteraz patril, ale odteraz sa k tomu už aj verejne priznáva.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Robert Fico

Smer

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie