Denník N

Svetový newsfilter: Putin má čas a to môže byť problém

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

očakávaný Putinov prejav nepriniesol žiadny veľký posun alebo objasnenie toho, aká bude ďalšia ruská stratégia. Mobilizácia ani otvorené vyhlásenie vojny Západu sa nekoná, a tak ruskému prezidentovi zostali najmä propagandistické frázy o boji proti ukrajinským nacistom.

Vyplýva z toho, že vojna sa nekončí a aj naďalej sa bude vyhodnocovať najmä na základe lokálnych úspechov a neúspechov oboch strán.


Európa: Putin sa neponáhľa a čo Západ?

Najtvrdšie a najdôležitejšie boje už tri týždne prebiehajú na Donbase. Američania odhadujú, že Rusko za svojimi plánmi zaostáva o dva týždne, no pre Putina to nemusí byť až taký veľký problém.

O čo ide: Putin sa po dva a pol mesiaci vojny na Ukrajine veľmi nemá čím chváliť, a tak počas osláv víťazstva nad nacistickým Nemeckom neohlásil nič veľké.

Keďže prepásol ideálnu možnosť na to, aby odprezentoval inváziu ako veľký úspech, teraz sa už nemá kam ponáhľať. Všetko v Rusku sa podrobilo jeho invázii, nikto ho nezvrhol, jeho vplyv ani popularita neslabnú a na životoch bežných ľudí mu nezáleží.

Preto má čas a vojnu na Ukrajine môže viesť dovtedy, kým bude mať s čím bojovať. Taký je aj názor amerických tajných služieb, ktoré majú od začiatku skvelé informácie o plánoch Ruska.

Teraz Američania vravia, že Putin je pripravený

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Iné podcasty Denníka N

Koronavírus

    Svetový newsfilter

    Vladimir Putin

    Vojna na Ukrajine

    Svet

    Teraz najčítanejšie