Denník N

Logo Svetový NewsfilterSvetový newsfilter: Putin má čas a to môže byť problém

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Dobrý deň,

očakávaný Putinov prejav nepriniesol žiadny veľký posun alebo objasnenie toho, aká bude ďalšia ruská stratégia. Mobilizácia ani otvorené vyhlásenie vojny Západu sa nekoná, a tak ruskému prezidentovi zostali najmä propagandistické frázy o boji proti ukrajinským nacistom.

Vyplýva z toho, že vojna sa nekončí a aj naďalej sa bude vyhodnocovať najmä na základe lokálnych úspechov a neúspechov oboch strán.


Európa: Putin sa neponáhľa a čo Západ?

Najtvrdšie a najdôležitejšie boje už tri týždne prebiehajú na Donbase. Američania odhadujú, že Rusko za svojimi plánmi zaostáva o dva týždne, no pre Putina to nemusí byť až taký veľký problém.

O čo ide: Putin sa po dva a pol mesiaci vojny na Ukrajine veľmi nemá čím chváliť, a tak počas osláv víťazstva nad nacistickým Nemeckom neohlásil nič veľké.

Keďže prepásol ideálnu možnosť na to, aby odprezentoval inváziu ako veľký úspech, teraz sa už nemá kam ponáhľať. Všetko v Rusku sa podrobilo jeho invázii, nikto ho nezvrhol, jeho vplyv ani popularita neslabnú a na životoch bežných ľudí mu nezáleží.

Preto má čas a vojnu na Ukrajine môže viesť dovtedy, kým bude mať s čím bojovať. Taký je aj názor amerických tajných služieb, ktoré majú od začiatku skvelé informácie o plánoch Ruska.

Teraz Američania vravia, že Putin je pripravený

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

  Podcasty Denníka N

  Logo Svetový NewsfilterSvetový newsfilter

  Vladimir Putin

  Vojna na Ukrajine

  Svet

  Teraz najčítanejšie