Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Čo je to za prenasledovanie opozície, keď pustili Kaliňáka

Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák. Foto - TASR
Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák. Foto – TASR

1. Keby bol Kaliňák disident, trčal by v base. 2. Ďalší prieskum priniesol nové sklamanie. 3. Vláda bude mať čo kompenzovať.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Gemerka zo slovenského krasuSponzorom podcastu je Gemerka – slovenská magnéziovo-kalciová voda s optimálnym pomerom Mg a Ca 1:3


 

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský.

1. Keby bol Kaliňák disident, trčal by v base

Len čo prepustili Roberta Kaliňáka v piatok dopoludnia z väzby, začal ako obohratá platňa spievať novinárom všetky aktuálne hity strany Smer. Že tu ide o sprisahanie proti opozícii, o stalinistický výkon práva, je to proti demokracii aj proti európskym hodnotám, obvinenia sú absurdné a každý vie, že dôvody uväznenia sú úplne iné, než stojí v spise.

Platňa sa zasekla až pri novinárskej otázke, čo on na to, že za jeho prepustenie hlasoval aj sudca Najvyššieho súdu Juraj Kliment. Ten Juraj Kliment, ktorého dáva Robert Fico lynčovať na každej druhej tlačovke Smeru ako symbol bezprávia.

Kaliňák, inak známy pohotovými odpoveďami, tentoraz váhal. Až po chvíli sa zmohol na stručnú odpoveď, že on osobne na Klimenta neútočil. Evidentne mu vtedy došlo, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie