Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: Je máj, zaľúbený sa pýta: ľúbi – neľúbi, občan, či padne alebo nepadne vláda

Vzťahy vo vládnej koalícii sa od čias jej vzniku výrazne zmenili. Foto N - Tomáš Benedikovič
Vzťahy vo vládnej koalícii sa od čias jej vzniku výrazne zmenili. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Matovič sa zapálil, rodiny, dobre bude. 2. Kto chýbal? Usilovná žiačka Čaputová, flákač Sulík aj beznádejní päťkári zo Smeru aj od fašistov. 3. Putin vojde do histórie ako rozširovateľ NATO.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Gemerka zo slovenského krasuSponzorom podcastu je Gemerka – slovenská magnéziovo-kalciová voda s optimálnym pomerom Mg a Ca 1:3


 

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

1. Matovič sa zapálil, rodiny, dobre bude 

V práve sa končiacom týždni mali prísť na vládu jednorazové aj dlhodobé a zásadné opatrenia na pomoc rodinám a niektorým oslabeným skupinám. Rátalo sa aj s tým, že ich vláda schváli a posunie na zrýchlené legislatívne konanie do parlamentu.

Nestalo sa z toho nič. Na zasadnutie vlády sa materiál pre spory vo vládnej koalícii nedostal, parlament prerušil schôdzu, lebo vraj veľa poslancov malo naplánované zahraničné pracovné cesty.

Nasledujúci týždeň si koalícia dá repete. V stredu by sa odložené návrhy, nateraz jemne upravené (výška rodinného prídavku sa zvýšila zo 40 na 50 eur a o túto sumu klesla výška krúžkovného, čiže pôjde tiež o 50 eur), mali objaviť na rokovaní vlády.

Aj nedeľné televízne debaty naznačili, že nás o tom ešte čaká výživná debata, hlavne medzi OĽaNO a SaS.

Veľmi zjednodušene, všetci vo vládnej koalícii si uvedomujú, že inflácia a vysoké ceny dostávajú niektoré skupiny obyvateľstva do krízového módu. A k tomu sa ešte pridáva búšenie opozície, že sa Slovensko viac stará o prevažne ženy a deti na úteku pred vojnou na Ukrajine ako o vlastných.

Minister financií Igor Matovič oprášil svoju staršiu myšlienku o pomoci rodinám, pričom nerozlišuje chudobnejšie a bohatšie rodiny

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Igor Matovič

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie