Denník N

300 slov z MS: Ramsay so Slovákmi a Jalonen s Čechmi. Dva iné svety

Českí hokejisti skončili bez medaily na posledných 12 veľkých podujatiach. Veria, že pod vedením Kariho Jalonena sa to zmení. Foto TASR/AP
Českí hokejisti skončili bez medaily na posledných 12 veľkých podujatiach. Veria, že pod vedením Kariho Jalonena sa to zmení. Foto TASR/AP

Rýchly prehľad diania, aby ste vedeli, o čom všetci rozprávajú.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Tento text vychádza po každom dni MS v hokeji, môžete si ho dať posielať na e-mail a vypočuť aj ako podcast.

Slovenský a český hokej majú veľa spoločného. Kedysi sme tvorili jednu reprezentáciu, po rozdelení sme mali zlaté obdobie na prelome tisícročí, no spája nás aj desaťročné čakanie na medailu z majstrovstiev sveta, pokles hráčov v NHL a nedôvera k zahraničným trénerom.

Reči o tom, že našu mentalitu cudzí tréner nepochopí, sme na Slovensku počúvali do roku 2009, keď sme angažovali Kanaďana Glena Hanlona. Hoci to s ním nevyšlo, precedens bol na svete a trénermi sa neskôr stali Čech Vladimír Vůjtek a Kanaďan Craig Ramsay.

Česi sa otvoreniu svetu bránili ešte o trinásť rokov dlhšie. Nevydarená olympiáda v Pekingu však viedla k príchodu Fína Kariho Jalonena.

Podobne ako Ramsay priniesol fanúšikom nádej, no tu sa podobnosť končí, pretože Ramsay a Jalonen to sú dva iné svety.

Zatiaľ čo Ramsay

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

Iné podcasty Denníka N

MS v hokeji

  • finále: Kanada - Nemecko 5:2
  • Slovensko skončilo na 9. mieste

Športové podcasty Denníka N

Súhrn MS v hokeji

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie