Euroligy: City zaváhalo, Guardiola aj tak sľubuje titul. Hertha s Pekaríkom mieri do baráže

• že Škriniar môže s Interom získať double;
  • o napínavom predposlednom kole v španielskej lige.

V Euroligách sa snažíme každý týždeň zhrnúť to najpodstatnejšie, čo sa cez víkend stalo v piatich špičkových ligách. Môžete ich dostávať aj ako newsletter.

Anglicko: Rodina so 60-tisíc ľuďmi

Manchester City kráča za titulom. V nedeľu poobede to však proti West Ham United vôbec nemal ľahké. Po prvom polčase prehrával 0:2, keď sa dvakrát presadil Jarrod Bowen, 24-ročné krídlo, ktoré by sa podľa niektorých expertov – vrátane manažéra West Hamu Davida Moyesa – malo onedlho premiérovo objaviť v nominácii Anglicka.

Po polčase City dokázalo vyrovnať. Presný zásah zaznamenal Jack Grealish, nasledoval vlastný gól Vladimíra Coufala a potom ešte Riyad Mahrez zahodil penaltu.

City si teraz zaváhania nemôže dovoliť. V Anglicku sa totiž bude o majstrovský titul bojovať až do posledného kola. Liverpool v posledných mesiacoch znížil stratu na čelo tabuľky a momentálne má o štyri body menej, ale aj zápas k dobru. Druhý tím Premier League cez víkend vyhral FA Cup a v utorok musí vyhrať na ihrisku Southamptonu, aby mal nádej na prvé miesto. Potom príde zaujímavý víkend: Liverpool hostí Wolverhampton a City nastúpi proti Aston Ville.

City to má vo svojich rukách a manažér Pep Guardiola sľubuje, že vyhrá. „Môžem vás o niečom ubezpečiť,“ povedal po zápase s West Hamom. „O týždeň bude