300 slov z MS: Slováci zlyhali aj v činnosti, v ktorej doteraz excelovali

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Tento text vychádza po každom dni MS v hokeji, môžete si ho dať posielať na e-mail a vypočuť aj ako podcast.

Kým pred dvoma dňami sme slovenských hokejistov po zápase s Kanadou napriek prehre 1:5 chválili, za stredajší výkon si pochvalu nezaslúžia. Napriek tomu v zápase s podobne kvalitným súperom (Švajčiarskom) mohli – a žiada sa povedať, že aj mali – získať aspoň bod. Realitou je však prehra 3:5.

Ak existuje najhorší možný spôsob, ako začať zápas, je ním gól v prvej minúte pri vlastnej presilovke. Z pohľadu úvodných dvoch tretín to bol príznačný moment. Na ľade to totiž občas vyzeralo tak, akoby si Švajčiari v pohode vystačili aj bez jedného či dvoch korčuliarov. Nakoniec, taká bola často aj realita.

V početnej prevahe hrali Slováci za celý zápas takmer 17 minút a dokonca hneď dvakrát aj v pomere 5 na 3. Prvú z týchto presiloviek mali v druhej tretine, napriek tomu v celej prostrednej časti vystrelil na bránu len dvakrát. Aký kontrast v porovnaní s