Denník N

Newsfilter: Najskôr Kollár s Ficom, teraz Matovič s Kuffom

Štefan Kuffa. Foto N -Vladimír Šimíček
Štefan Kuffa. Foto N -Vladimír Šimíček

1. Permanentná vládna kríza. 2. Fico je najsilnejším lepidlom koalície. 3. Kováčik bojuje aj tým, že si už nepamätá.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Gemerka zo slovenského krasuMinerálna voda Gemerka, s obsahom horčíka a vápnika, priaznivo pôsobí na psychické aj fyzické zdravie.


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Permanentná vládna kríza

Hovorí sa, že kríza predstavuje šancu. Ale čo permanentná kríza, v ktorej sa utápa súčasná koalícia?

Pred dvomi týždňami, keď Sme rodina a dve poslankyne za OĽaNO zabránili tomu, aby o väzbe pre Roberta Fica rozhodoval súd, tu v rámci sileného pokusu o optimizmus zaznelo, že napriek tomu stále existujú aspoň tri dôvody pre pokračovanie vlády: zahraničná politika, rozviazané ruky OČTK a aké-také reformy. Zvlášť, keď tu číha Smer a všetci, ktorým jeho predseda podával po nešťastnom hlasovaní ruku. I keď by cesta k predčasným voľbám nebola jednoduchá, riziko, že by nová vláda vo všetkých týchto oblastiach zvrátila dnešný vývoj, nie je zanedbateľné.

Tu sa rovno strieľa.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dušan Kováčik

Hegerova vláda

Igor Matovič

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie