Denník N

Nedeľná nekázeň: V hovorení treba spomaliť, v počúvaní pridať

Japonské národné múzeum vedy a inovácií. Foto - Miki Yoshihito/Flickr
Japonské národné múzeum vedy a inovácií. Foto – Miki Yoshihito/Flickr

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

21. februára primátor Vallo do Zrkadlovej siene zvolal stretnutie. Varovali sme na ňom pred jazykom podnecujúcim k násiliu. V stredu podobné stretnutie iniciovala prezidentka Čaputová. Vo štvrtok ráno ruské vojská napadli Ukrajinu. Agresii vždy predchádza reč. Vražedné činy sa rodia z nenávistných slov. Na jazyku záleží. Veď človek sám je vytvorený z jazyka.

Riaditeľ výskumu ľudského genómu Francis Colins napísal: Ľudský genóm pozostáva z celej našej DNA, dedičného kódu života. Tento práve objavený text má dĺžku 3 biliónov písmen, je napísaný v čudnom kryptografickom kódovaní štvorpísmenového kódu. Taká ohromujúco komplexná je informácia, ktorú v sebe uchováva každá bunka ľudského tela. Dnes sa učíme jazyk, v ktorom Boh vytvoril život. Čosi podobné napísal autor evanjelia podľa Jána:

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Nedeľná nekázeň

Komentáre

Teraz najčítanejšie