Denník N

Aký som kapitán? Chcem byť mužom v pozadí. Slafkovský: Sranduje, ale bol už aj veľmi nahnevaný

Tomáš Tatar s Jurajom Slafkovským a Craigom Ramsaym počas zápasu proti Dánsku. Foto - TASR/Martin Baumann
Tomáš Tatar s Jurajom Slafkovským a Craigom Ramsaym počas zápasu proti Dánsku. Foto – TASR/Martin Baumann

Na začiatku prebiehajúcich majstrovstiev sveta sme sa rozprávali s Richardom Lintnerom, ktorý bol pred 12 rokmi v podobnej situácii ako teraz Tomáš Tatar.

Z hráča, ktorý bol skôr zabávač kolektívu, sa zrazu stal kapitán a na majstrovstvách sveta mal viesť mladších spoluhráčov – aj vtedy 19-ročného Tatara.

Tatar teraz prišiel po nevydarenej sezóne v New Jersey a nedarilo sa mu ani v Helsinkách. V prvom zápase Francúzom strelil gól, proti Švajčiarom pridal asistenciu, proti Talianom ďalšie dve, no gólovo ani herne mu to nešlo. Veľa dobrých príležitostí nevyužil, Vladimír Vůjtek povedal, že zo svojich troch tutoviek proti Švajčiarom mal dať aspoň dva góly.

Stále však fanúšikovia mohli vidieť, ako na ľade hecuje spoluhráčov a enormne sa snaží.

A prišiel zápas s Dánskom. Inak, proti tomuto súperovi Slováci pred 12 rokmi vybuchli, prehrali 0:6 s kapitánom Lintnerom a mladíkom Tatarom. Aj neskôr sme sa však s Dánmi trápili a zápasy sa väčšinou končili o gól. Rešpekt voči Dánom ešte zvýšila ich pondelňajšia výhra 3:2 nad Kanadou.

Všetci očakávali ťažký zápas, no v najdôležitejšej chvíli sa Tatar ukázal ako dobrý kapitán.

Jeho gólové prebudenie prišlo práve v zápase o všetko – Slováci potrebovali zdolať Dánov v riadnom hracom čase, aby postúpili do štvrťfinále.

Už po prvej tretine bolo 2:0 vďaka dvom gólom. A oba strelil Tatar.

Prvý hneď po vyhratom buly Michala Krištofa, druhý, keď v závere tretiny zachoval chladnú hlavu a „vymiešal“ brankára Sebastiana Dahma.

Spoluhráči sa po zápase zhodli – nakoplo ich, keď kapitán strelil dva góly. „Vyburcuje to celý tím, všetci sa naňho chcú dotiahnuť, chceme hrať dobre,“ hovoril Juraj Slafkovský.

V mixzóne po zápase sme sa však Slafkovského, Craiga Ramsayho aj Pavla Regendu spýtali, akým kapitánom je mimo ľadu. Ukázalo sa, že iným, ako by ste čakali od hokejistu, ktorého máme zafixovaného ako toho, kto pred 10 rokmi na námestí

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

MS v hokeji

program slovenských hokejistov na MS vo Fínsku:

  • Francúzsko – Slovensko 2:4
  • Slovensko – Nemecko 1:2
  • Slovensko – Kanada 1:5
  • Švajčiarsko – Slovensko 5:3
  • Kazachstan – Slovensko 3:4
  • Taliansko – Slovensko 1:3
  • Slovensko – Dánsko 7:1

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie