Denník N

Prokurátor Repa: Rozsudok nad Kováčikom je prelomový (+ video)

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

Útoky politikov nevnímam, idú mimo mňa. Je to daň za prácu na úrade, ktorý rieši najzávažnejšiu kriminalitu.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Prečo ste išli pracovať na Úrad špeciálnej prokuratúry?

Moja motivácia bola súhrnom viacerých faktorov. Vždy som mal túžbu pracovať na Úrade špeciálnej prokuratúry, ktorý rieši najzávažnejšie kauzy a udáva trend v trestnom konaní cez rozhodovaciu činnosť Špecializovaného trestného súdu a potom aj Najvyššieho súdu. Významným spôsobom sa podieľa na tvorbe judikatúry. Významným faktorom bolo aj to, že na Špecializovanom trestnom súde vidno pracovné výsledky najskôr, konanie je plynulé, aj súdne pojednávania.

Vždy ste chceli byť prokurátorom?

Rozhodnutie vo mne postupne dozrelo na vysokej škole. Rozhodujúcim impulzom bola prvá skúsenosť s trestným právom asi vo štvrtom ročníku právnickej fakulty. Dosť ma to pohltilo, začal som sa o to bližšie zaujímať, navštevovať pojednávania na okresných súdoch, robil som diplomovú a neskôr rigoróznu prácu. Z pohľadu prokurátora bolo práve trestné právo najzaujímavejšie.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dušan Kováčik

V redakcii

Vladimír Pčolinský

Slovensko

Teraz najčítanejšie