Denník N

Matovič je na hlasovanie s kotlebovcami hrdý. Šiesti politici OĽaNO vrátane premiéra hovoria, kde sú ich hranice

Igor Matovič a ďalšie tváre OĽaNO. Foto - TASR a N
Igor Matovič a ďalšie tváre OĽaNO. Foto – TASR a N

Heger odkazuje, že on by s ĽSNS nerokoval, pre Kristiána Čekovského by bolo problémom, ak by rodinný balík prešiel len vďaka hlasom kotlebovcov.

Predseda OĽaNO Igor Matovič v utorok po hlasovaní o svojom takzvanom balíku pomoci rodinám poďakoval poslancom Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko za podporu. Sám ich opakovane v minulosti nazýval fašistami, teraz za „naozajstných“ fašistov označil odídencov z ĽSNS, poslancov okolo Republiky, ktorí vraj „robia mopslíkov Ficovi“.

Tých, ktorí zostali u Kotlebu, naopak, pochválil. Opakovane. „Ja som hrdý a budem hrdý, kým nezomriem, na to, že k prorodinnej časti našej koalície sa pridali ľudia, ktorí mohli na nás kašľať. Mohli hrať tu tie vaše trápne hry o tom, že ideme pomáhať Matovičovi a koalícii,“ povedal v záverečnej reči tesne pred hlasovaním.

„Som hrdý na každého jedného… môžete hovoriť koľkokoľvek ráz, že fašisti a podobne. Nie, tu sa delia ľudia v tejto sále na ľudí, ktorým tu niečo bije (ukazoval pritom na srdce) a ktorí tu majú kamene. Pre ktorých rodina niečo znamená a pre ktorých rodina nie je hodnotou.“

Potom sa k slovám o hrdosti vrátil ešte raz a jeho slová boli ešte jasnejšie. „Je mi ukradnuté, koľkokrát ma za to

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Matovičov balíček

OĽaNO

Slovensko

Teraz najčítanejšie