Denník N

Bola to do istej miery terapia, hovoria o novom albume Tolstoys

Tolstoys, verzia 2022. Foto - Iryna Drahun
Tolstoys, verzia 2022. Foto – Iryna Drahun

Ambiciózna mladá skupina sa pohybuje medzi Bratislavou, Prahou a Berlínom. V troch krajinách je aj na turné s aktuálnou nahrávkou.

Uvidieť sa na najväčšom bilborde na Times Square v New Yorku sa nestáva každému. Medzi známymi svetovými speváčkami sa tam 22. marca objavila aj Slovenka Ela Tolstova. Nebola to náhoda. Streamingová služba Spotify ju v rámci iniciatívy na podporu žien na hudobnej scéne vybrala za ambasádorku československého Equal playlistu a novú pesničku jej kapely Tolstoys Gentle zaradila do globálneho Equal playlistu.

„Bol to úplne surreálny zážitok. Dalo sa to sledovať v reálnom čase naživo cez webkameru a vidieť, ako sa tam v loope objavujem napríklad po boku Avril Lavigne, bolo neuveriteľné. Som si istá, že keď sme to zdieľali, mnohí ľudia si mysleli, že je to Photoshop,“ hovorí mladá speváčka.

„Som veľmi rada, že postupom času vzniká čoraz viac iniciatív na podporu žien v hudobnom biznise, ktorý je stále dominovaný najmä mužmi. Je krásne, keď sú ženy silné, samostatné a nebojácne. Rovnako dôležité sú však aj emotívnosť, jemnosť, empatia a starostlivosť. Ženskosť sa prejavuje v mnohých formách a farbách.“

Ela Tolstova na Times Square. Foto – archív Tolstoys

Ela Tolstova oceňuje, že vznikajú podobné iniciatívy, pretože momentálne je na hudobnej scéne veľa zaujímavých umelkýň. Aj známych mien, aj začínajúcich. Niekoľko z nich ovplyvnilo aj nový album Tolstoys, ktorý má cez víkend krst v bratislavskej Novej Cvernovke. V rámci večera počas spoločného turné s nemeckou skupinou Darjeeling.

Takmer úplne iná kapela

Bolo to zrejmé už pri ich aprílovom koncerte v rámci medzinárodného festivalu Sharpe v Bratislave. Po piatich rokoch, ktoré uplynuli od debutovej nahrávky, sa Tolstoys

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hudba

Kultúra

Teraz najčítanejšie