Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Igor Matovič avizuje, že nezvládne funkciu. Riešením by bolo, keby o ňu prišiel

Foto – TASR
Foto – TASR

1. Predseda OĽaNO predpovedá pád vlády pre vlastnú neschopnosť. 2. Čaputová predniesla silné posolstvo v Kyjive. 3. Deje sa história, Európa sa rozchádza s Ruskom.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Tvor technológiu, vďaka ktorej si budeme navzájom dôverovať. Choď na careers.innovatrics.com


 

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Predseda OĽaNO predpovedá pád vlády pre vlastnú neschopnosť

Vládna koalícia sa na jeseň rozpadne, lebo sa nedokáže dohodnúť na budúcoročnom rozpočte. V diskusii Denníka N to povedal predseda OĽaNO a minister financií Igor Matovič.

Bezprostrednou príčinou pádu vlády podľa neho bude, že koaličná SaS nebude súhlasiť so zvyšovaním daní v hodnote 720 miliónov eur, ktoré podľa Matoviča ležia na zemi a stačí ich zdvihnúť. Tvrdí, že bez tejto sumy sa budúci rozpočet nedá zostaviť.

„My sa po ne nesmieme zohnúť. V kritickej situácii, keď potrebujeme peniaze na vyššie platy učiteľov, zdravotných sestier, lekárov, štátnych úradníkov, ktorým sa rok a pol nezvyšovali platy,“ povedal minister a pravdepodobne tým naznačil, čo bude ďalšou témou, ktorou začne rozhádavať spoločnosť.

Matovič chce 77 miliónov získať vyšším zdanením alkoholu, ďalšie desiatky miliónov by rád naškrabal na hazarde. O zostávajúcich stámiliónoch hovorí omnoho všeobecnejšie. Chce ich vziať od „mimoriadne bohatých firiem“.

Prečo ho treba vymeniť. Predseda OĽaNO svojimi vyjadreniami dáva do rúk silné argumenty ľuďom, ktorí sú presvedčení, že po funkcii premiéra by mal pre nekompetentnosť prísť aj o post ministra. Iba pár dní po tom, ako

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Európska únia

Hegerova vláda

Igor Matovič

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Vladimir Putin

Vojna na Ukrajine

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie