Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Slovnaft sa hnevá, tak dajte dole ministra

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. Gyimesi je vo švungu, dnes na ropnú tému. 2. Ukrajina vzdoruje ruskej agresii už sto dní. 3. Premiér je trojkár, ale zlepšuje sa.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Tvor technológiu, vďaka ktorej si budeme navzájom dôverovať. Choď na careers.innovatrics.com


 

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

1. Gyimesi je vo švungu, dnes na ropnú tému 

Poslancovi Gyimesimu ide v posledných dňoch karta. Čo vyhlásenie, to výbušná situácia. Dnes až taká, že ho musel umravňovať samotný premiér a spolustraník Eduard Heger. Ten mu odporučil, aby si predtým, ako ide vyzývať člena vlády na odstúpenie, prehovoril s dotyčným a až potom predstúpil pred médiá.

Kde, a to už je komentátorsky dodatok, sa poriadne strápnil. Okrem iného preto, lebo vystupoval pomaly ako hovorca Slovnaftu a aj tým, že sa odvolával na dokumenty, ktoré ani po opakovanej výzve dvoch novinárok nebol schopný predložiť.

Ale poďme po poriadku. Predpoludním poslanec OĽaNO György Gyimesi na tlačovej konferencii dramatickým hlasom vyhlásil, že minister hospodárstva Richard Sulík by mal odstúpiť, lebo sa mu pri rokovaniach o embargu ruskej ropy nepodarilo vyjednať dobré podmienky výnimky

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie