Denník N

Týždňový newsfilter: Gyimesi je Matovičov človek na špinavú robotu. Aj proti Hegerovi 

Minister financií Igor Matovič a poslanec NR SR György Gyimesi (OĽaNO) po schválení protiinflačného balíka. Foto - TASR
Minister financií Igor Matovič a poslanec NR SR György Gyimesi (OĽaNO) po schválení protiinflačného balíka. Foto – TASR

1. Obyčajný poslanec si nedovolí premiéra a vicepremiéra urážať len tak. 2. Zaslúži si Sulík padáka za embargo na ruskú ropu? 3. Sto dní Putinovej vojny, sto dní slovenského zahraničnopolitického zázraku.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Obyčajný poslanec si nedovolí premiéra a vicepremiéra urážať len tak

Györgi Gyimesi sa správa ako človek, ktorý uveril vo svoju moc a dôležitosť. Počas uplynulého týždňa nielenže pokračoval v ponižovaní vlastného premiéra, ale pustil sa aj do ďalšej, oveľa ťažšej váhovej kategórie, ako je on sám – do Richarda Sulíka.

Heger, buď ticho. Gyimesi sa ďalej odmieta riadiť odkazom predsedu vlády, aby stiahol návrh zákona zakazujúceho vyvesovať dúhové vlajky na verejné budovy. Okrem toho ešte aj verejne povedal, že je pre neho Igor Matovič väčšou autoritou. Urobil to spôsobom, ktorým vlastne Eduardovi Hegerovi hovoril, že bez predsedu OĽaNO by bol nula, tak nech je ticho.

Sulík, odíď. V piatok potom vyzval na demisiu predsedu SaS a ministra hospodárstva Richarda Sulíka pre údajne nezvládnuté rokovania o dodávkach ruskej ropy na Slovensko. Správal sa, ako keby bol hovorcom Slovnaftu, čiže nepriamo aj Viktora Orbána. Najpikantnejšie je, že útok na Sulíka de facto smeruje aj na Hegera.

Vzhľadom na to, že v prípade Gyimesiho ide o politika, ktorý sa do parlamentu dostal len zhodou (ne)šťastných okolností na kandidátke OĽaNO ako úplne bezvýznamná osoba, prakticky bez voličov, a že ani dnes za sebou nemá nič, čo by pripomínalo kompaktnú politickú silu, jeho správanie pôsobí dojmom, že vyskakuje vysoko nad svoje možnosti.

Prečo to Gyimesi robí. Možné vysvetlenie, že sa to deje len preto, lebo sledujeme prehnane sebavedomého a ambiciózneho politika, nemôže byť úplné. Gyimesi taký naozaj je, ale

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Hegerova vláda

Igor Matovič

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

OĽaNO

Richard Sulík

Vojna na Ukrajine

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie