Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: Gyimesi je Matovičov človek na špinavú robotu. Aj proti Hegerovi 

Minister financií Igor Matovič a poslanec NR SR György Gyimesi (OĽaNO) po schválení protiinflačného balíka. Foto - TASR
Minister financií Igor Matovič a poslanec NR SR György Gyimesi (OĽaNO) po schválení protiinflačného balíka. Foto – TASR

1. Obyčajný poslanec si nedovolí premiéra a vicepremiéra urážať len tak. 2. Zaslúži si Sulík padáka za embargo na ruskú ropu? 3. Sto dní Putinovej vojny, sto dní slovenského zahraničnopolitického zázraku.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Tvor technológiu, vďaka ktorej si budeme navzájom dôverovať. Choď na careers.innovatrics.com


 

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Obyčajný poslanec si nedovolí premiéra a vicepremiéra urážať len tak

Györgi Gyimesi sa správa ako človek, ktorý uveril vo svoju moc a dôležitosť. Počas uplynulého týždňa nielenže pokračoval v ponižovaní vlastného premiéra, ale pustil sa aj do ďalšej, oveľa ťažšej váhovej kategórie, ako je on sám – do Richarda Sulíka.

Heger, buď ticho. Gyimesi sa ďalej odmieta riadiť odkazom predsedu vlády, aby stiahol návrh zákona zakazujúceho vyvesovať dúhové vlajky na verejné budovy. Okrem toho ešte aj verejne povedal, že je pre neho Igor Matovič väčšou autoritou. Urobil to spôsobom, ktorým vlastne Eduardovi Hegerovi hovoril, že bez predsedu OĽaNO by bol nula, tak nech je ticho.

Sulík, odíď. V piatok potom vyzval na demisiu predsedu SaS a ministra hospodárstva Richarda Sulíka pre údajne nezvládnuté rokovania o dodávkach ruskej ropy na Slovensko. Správal sa, ako keby bol hovorcom Slovnaftu, čiže nepriamo aj Viktora Orbána. Najpikantnejšie je, že útok na Sulíka de facto smeruje aj na Hegera.

Vzhľadom na to, že v prípade Gyimesiho ide o politika, ktorý sa do parlamentu dostal len zhodou (ne)šťastných okolností na kandidátke OĽaNO ako úplne bezvýznamná osoba, prakticky bez voličov, a že ani dnes za sebou nemá nič, čo by pripomínalo kompaktnú politickú silu, jeho správanie pôsobí dojmom, že vyskakuje vysoko nad svoje možnosti.

Prečo to Gyimesi robí. Možné vysvetlenie, že sa to deje len preto, lebo sledujeme prehnane sebavedomého a ambiciózneho politika, nemôže byť úplné. Gyimesi taký naozaj je, ale

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Hegerova vláda

Igor Matovič

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

OĽaNO

Richard Sulík

Vojna na Ukrajine

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie