Denník N

Voľby 2023

Smer
22,94 %
PS
17,96 %
Hlas
14,70 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
8,89 %
KDH
6,82 %
SaS
6,32 %
SNS
5,62 %
Republika
4,75 %
Aliancia
4,38 %
Demokrati
2,93 %
Sme rodina
2,21 %
ĽSNS
0,84 %
KSS
0,33 %
Piráti
0,31 %
Modrí
0,26 %
Maďarské fórum
0,11 %
My Slovensko
0,09 %
SOS
0,08 %
Karma
0,08 %
Srdce
0,07 %
Princíp
0,06 %
Vlastenecký blok
0,04 %
Spravodlivosť
0,04 %
SHO
0,04 %
SDKÚ
0,02 %
Aktualizované 8:50
99,98 % spočítaných okrskov
Prejsť na výsledky

Svetový newsfilter: Briti aj Poliaci vysvetľujú Macronovi, prečo je zlé hovoriť s Putinom

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

nové vyjadrenia Vladimira Putina sú ďalším dôkazom, že z Ukrajiny sa nestiahne. Ruský prezident sa prirovnáva k Petrovi Veľkému a vojenskú agresiu, pri ktorej zomreli desaťtisíce ľudí, považuje za svoju úlohu. Kým on v sebe vidí odraz jednej z najdôležitejších postáv ruskej histórii, západní politici ho prirovnávajú k Hitlerovi.

Napriek tomu v Európe nie je zhoda na tom, či a ako sa s Putinom rozprávať. Tón by chcel udávať Emmanuel Macron, ktorý však naštval svojich spojencov.


Európa: Macron a Merkelová nepotešili Ukrajincov

Francúzsky prezident Emmanuel Macron znovu vyvolal rozhorčenie na Ukrajine aj medzi európskymi lídrami. Politikov, ktorí volajú po ešte väčšej pomoci Ukrajine a silnejších sankciách proti Rusku, nahnevali jeho návrhy na to, ako pristupovať k Vladimirovi Putinovi.

O čo ide: Macron dlhodobo čelí kritike za to, že s Putinom je ochotný viest dlhé rozhovory, ktoré nikam nevedú. Teraz zašiel ešte ďalej a vyhlásil, že Západ by Putina nemal „ponížiť, aby sa zachránila šanca na diplomatické riešenie jeho historickej chyby“.

Tou chybou je útok na Ukrajinu, ktorý pokračuje už štvrtý mesiac a počas ktorého ruská armáda bombarduje ukrajinské mestá a snaží sa ovládnuť čo najviac jej územia.

Macron aj napriek tomu hovorí, že Západ nesmie ponížiť Rusko, aby hneď v deň, keď sa skončia boje, mohla diplomacia postaviť únikovú cestu z tejto situácie.

V Kyjive reagovali rýchlo a naštvane, no nielen oni to nepovažujú za dobré riešenie. Bývalý šéf britskej tajnej služby MI6 John Sawers vysvetlil, prečo je to zlý prístup. Viedol by k predčasnému

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Emmanuel Macron

Joe Biden

Svetový newsfilter

Vladimir Putin

Vojna na Ukrajine

Volodymyr Zelenskyj

Svet

Teraz najčítanejšie