Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Táto koalícia pochováva nádej na lepšiu krajinu

Predseda vlády SR Eduard Heger a minister financií Igor Matovič. Foto - TASR
Predseda vlády SR Eduard Heger a minister financií Igor Matovič. Foto – TASR

1. Opäť to vyzerá na premárnenú dôveru voličov. 2. Rezník trochu zaváhal, ale inak bude verný. 3. Balíček to nemusí mať ľahké.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Tvor technológiu, vďaka ktorej si budeme navzájom dôverovať. Choď na careers.innovatrics.com


 

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Opäť to vyzerá na premárnenú dôveru voličov

Voliči inklinujúci skôr k, povedzme, demokratickej ako k paternalistickej, nacionalistickej, autokratickej časti politického spektra to nemali na Slovensku nikdy jednoduché. Na svojich reprezentantov kladú vyššie nároky, majú síce širokú a neustále sa meniacu ponuku, no ani z nej si často nevedia vybrať. Keď sa už ich favoriti dostanú do vlády, často sa tak deje len s veľkou dávkou šťastia. A rovnako často sa časti koalície či dokonca jednotlivých strán rozhádajú na život a na smrť už po roku, dvoch spoločného vládnutia.

Stalo sa tak za druhej Dzurindovej vlády, keď sa rozpadlo ANO, keď odišla časť poslancov z SDKÚ a keď trápenie s menšinovou vládou, závislou od nezaradených poslancov, ukončilo svojím odchodom KDH. Ešte oveľa včaššie skončila Radičovej vláda, keď SaS, poslanci okolo Igora Matoviča a väčšina OKS v hlasovaní spojenom s dôverou vláde neodsúhlasili euroval, no na vlásku jej osud visel už pri voľbe generálneho prokurátora.

Jeden blázinec.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Voľba riaditeľa RTVS

Komentáre

Teraz najčítanejšie