Denník N

Voľby 2023

Smer
0,00 %
PS
0,00 %
Hlas
0,00 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
0,00 %
Republika
0,00 %
SaS
0,00 %
KDH
0,00 %
SNS
0,00 %
Sme rodina
0,00 %
Demokrati
0,00 %
Aliancia
0,00 %
Modrí
0,00 %
Maďarské fórum
0,00 %
Piráti
0,00 %
Princíp
0,00 %
SOS
0,00 %
KSS
0,00 %
Vlastenecký blok
0,00 %
Spravodlivosť
0,00 %
SHO
0,00 %
My Slovensko
0,00 %
Srdce
0,00 %
SDKÚ
0,00 %
ĽSNS
0,00 %
Karma
0,00 %
Čaká sa na dáta
0,00 % spočítaných hlasov
Prejsť na výsledky

Newsfilter: Táto koalícia pochováva nádej na lepšiu krajinu

Predseda vlády SR Eduard Heger a minister financií Igor Matovič. Foto - TASR
Predseda vlády SR Eduard Heger a minister financií Igor Matovič. Foto – TASR

1. Opäť to vyzerá na premárnenú dôveru voličov. 2. Rezník trochu zaváhal, ale inak bude verný. 3. Balíček to nemusí mať ľahké.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Gemerka zo slovenského krasuMinerálna voda Gemerka, s obsahom horčíka a vápnika, priaznivo pôsobí na psychické aj fyzické zdravie.


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Opäť to vyzerá na premárnenú dôveru voličov

Voliči inklinujúci skôr k, povedzme, demokratickej ako k paternalistickej, nacionalistickej, autokratickej časti politického spektra to nemali na Slovensku nikdy jednoduché. Na svojich reprezentantov kladú vyššie nároky, majú síce širokú a neustále sa meniacu ponuku, no ani z nej si často nevedia vybrať. Keď sa už ich favoriti dostanú do vlády, často sa tak deje len s veľkou dávkou šťastia. A rovnako často sa časti koalície či dokonca jednotlivých strán rozhádajú na život a na smrť už po roku, dvoch spoločného vládnutia.

Stalo sa tak za druhej Dzurindovej vlády, keď sa rozpadlo ANO, keď odišla časť poslancov z SDKÚ a keď trápenie s menšinovou vládou, závislou od nezaradených poslancov, ukončilo svojím odchodom KDH. Ešte oveľa včaššie skončila Radičovej vláda, keď SaS, poslanci okolo Igora Matoviča a väčšina OKS v hlasovaní spojenom s dôverou vláde neodsúhlasili euroval, no na vlásku jej osud visel už pri voľbe generálneho prokurátora.

Jeden blázinec.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

RTVS za Machaja

Komentáre

Teraz najčítanejšie