Denník N

Punč, klobásy a Andrej Danko, SNS chystá kampaň na vianočných trhoch

Bilbórdy už nestačia. Strana Andreja Danka skúša robiť kampane medzi ľuďmi.
Bilbórdy už nestačia. Strana Andreja Danka skúša robiť kampane medzi ľuďmi.

Na jar to boli jarmoky, v lete kúpaliská, v zime vianočné trhy. SNS využíva každú príležitosť, kde môže byť na očiach.

Ak v decembri zavítate na vianočné trhy, okrem horúceho punču vám môže v ruke skončiť aj predvolebný leták SNS. Mimoparlamentná strana by na nich chcela mať svoje stánky, cez ktoré sa bude pripomínať voličom.

„Radi by sme boli na vianočných trhoch naprieč celým Slovenskom. V súčasnosti zisťujeme, kde všade sa takéto akcie budú konať a ako sa ne prihlásiť,“ hovorí podpredseda strany Vladimír Chovan.

SNS vychádza z jednoduchého predpokladu. Bilbordy a televízne šoty má dnes každý a bežný človek ich registruje len jedným okom. Preto sa spolieha na kontaktnú kampaň.

„My ako strana máme výhodu, že máme členskú základňu takmer v každom okrese. Vďaka tomu sa môžeme oprieť o mnoho dobrovoľníkov,“ rozpráva Chovan.

SNS by rada mala stánok na každom významnejšom vianočnom trhu, vrátane toho bratislavského. Foto - TASR
SNS by rada mala stánok na každom významnejšom vianočnom trhu, vrátane toho bratislavského. Foto – TASR

Pragmatická strana

SNS sa v posledných rokoch snaží ukazovať, že od dôb Jána Slotu prešla istou evolúciou. V téme utečencov nebola radikálnejšia ako iné strany, smerom k Maďarom sa vyjadruje už len akoby mimochodom.

„Ľudia nechcú stranu, ktorá bude xenofóbna či rasistická. Musí to byť strana, ktorá má moderný a pragmatický pohľad na vec,“ vysvetlil predseda Andrej Danko v rozhovore pre server Aktuálne.sk.

Keď napríklad europoslanec z SMK Pál Csáky v októbri vyhlásil, že by maďarská menšina mala dostať väčšiu voľnosť v školstve a kultúre, SNS reagovala len miernym pokarhaním. „Slušný, konštruktívny politik

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Prečítajte si knihu od Vladimíra Šnídla: Pravda a lož na Facebooku

Viac

Voľby 2016

Teraz najčítanejšie