Denník N

Focus: Pellegrini predbehol Čaputovú, verí mu najviac ľudí. Pre 9 z 10 je Matovič nedôveryhodný

Prezidentka Zuzana Čaputová už nevedie rebríček dôveryhodnosti, v prieskume Focusu ju tesne pokoril šéf Hlasu. Igor Matovič láme rekordy v nedôvere, je na tom horšie než Marian Kotleba.

Prezidentka Zuzana Čaputová nie je prvýkrát na vrchole rebríčka dôveryhodnosti politikov. Na prvom mieste bola počas celého svojho funkčného obdobia, úrad prevzala v júni 2019.

V prieskume Focusu z konca mája ju tesne predbehol predseda Hlasu Peter Pellegrini so 44 percentami. Kým jeho dôvera oproti februáru poskočila o päť percentuálnych bodov, Čaputová sa po kontinuálnom prepade dôveryhodnosti z posledných dvoch rokov drží na hranici 42 percent, čo je jej historické minimum.

V minulosti mal Pellegrini aj omnoho lepšie výsledky, v apríli 2020 po voľbách mu dôverovalo 55 percent ľudí, krátko nato odišiel zo Smeru a založil Hlas. Pellegrini sa v posledných mesiacoch neposilňuje zásadne, jeho tesné prvé miesto je výsledkom najmä straty popularity prezidentky. Rozdiel medzi Čaputovou a Pellegrinim je malý, na úrovni štatistickej chyby a nie je jednoznačne možné povedať, že by sa líder Hlasu jasne usadil na prvom mieste.

Pellegrini zjavne ťaží z toho, že na prezidentku dlhodobo útočia Hlas a Smer, ale aj líder OĽaNO Igor Matovič.

 

Reprezentatívny prieskum zverejnila televízia Markíza v relácii Na telo s Michalom Kovačičom.

Premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) zase dokázal v dôveryhodnosti predbehnúť bývalý predseda vlády a šéf Smeru Robert Fico, ktorého začali trestne stíhať a Národná rada ho v máji nevydala na väzobné stíhanie.

Matovič dopadol najhoršie

Minister financií Matovič

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Slovensko

Teraz najčítanejšie