Denník N

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter: Kováčik kritikom nadáva do klaunov, pritom cirkus vyrobil on

Ján Kováčik. Foto - TASR/Pavel Neubauer
Ján Kováčik. Foto – TASR/Pavel Neubauer

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Dobrý deň,

v novom športovom newsfiltri sa dočítate:

  • o chaose Jána Kováčika;
  • ako hrala reprezentácia bez Štefana Tarkoviča;
  • ako Vladimír Weiss najprv v Slovane skončil a potom predĺžil zmluvu;
  • čo nové v téme draft NHL a Juraj Slafkovský či
  • ako Ladislav Borbély vytiahol národnostnú kartu.

Víťazmi týždňa sú krasokorčuliarky a krasokorčuliari, porazeným Štefan Tarkovič.

Športový newsfilter vychádza vždy v pondelok ráno a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.

Autorom prvého bodu je Michal Červený, druhého Lukáš Vráblik, tretieho Zoran Boškovič, štvrtého Peter Kováč a piateho Tomáš Čorej.


1. Kováčikovi klauni

Deň po prehre 0:1 s Kazachstanom Výkonný výbor SFZ odvolal trénera Štefana Tarkoviča, pre piatkový zápas v Azerbajdžane (vyhrali sme 1:0) a dnešný v Kazachstane sa dočasne stal hlavným trénerom Samuel Slovák, asistentom Marek Mintál. Obaja boli v Tarkovičovom realizačnom tíme.

SFZ si teraz dáva čas do konca leta, aby prišiel s menom Tarkovičovho nástupcu. Najviac sa hovorilo o Vladimírovi Weissovi, ale ten po neštandardnom vývoji pokračuje v Slovane Bratislava. Viac o tom píšeme v dalšom bode Športového newsfiltra.

Deň po vyhodení prišlo vyjadrenie prezidenta SFZ Jána Kováčika, ktorý má najväčšiu zodpovednosť za výsledky reprezentácie. Prirodzene dostal otázku, kto bude Tarkovičovým nástupcom. Povedal, že ešte nekontaktoval žiadneho kandidáta.

Z jeho strany prišla aj pomerne ostrá reakcia. „Nechcem reagovať na kuloárne reči a rôznych klaunov, ktorí nám podsúvajú, kto by to mal byť,“ povedal novinárom a jeho vyjadrenie sprostredkoval aj samotný SFZ.

Kto je tu klaun? Môžeme si len domýšľať, koho Kováčik myslel, no v čase jeho výroku sme napríklad aj my mali publikovaný komentár Lukáša Vráblika, v ktorom sa zamýšľal aj nad tým, kde by zväz mohol hľadať Tarkovičovho nástupcu. Vo vyspelom futbalovom svete je úplne bežné, že sa médiá zamýšľajú nad tým, kto z trénerov by sa k reprezentácii hodil.

Ak by aj Kováčik ten komentár nečítal a narážal na niekoho iného, nebojíme sa povedať, že sa mýlil. Kováčik nemusí s každým názorom súhlasiť, no takto ho zhadzovať je lacné. Pritom to bol on, kto

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Liga národov

Podcasty Denníka N

Športové podcasty Denníka N

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie