Denník N

Sulík chce odchod stíhaného šéfa Tiposu. OĽaNO sa odmlčalo, od Kažimíra žiadali odchod

Šéf Tiposu Marek Kaňka s premiérom Eduardom Hegerom. Foto - TASR
Šéf Tiposu Marek Kaňka s premiérom Eduardom Hegerom. Foto – TASR

Richard Sulík požaduje od Igora Matoviča, aby odvolal z funkcie obvineného nominanta OĽaNO, šéfa Tiposu. Minister financií zatiaľ nezakročil voči Marekovi Kaňkovi, s ktorým slávil volebné víťazstvo.

Blízky človek Eduarda Hegera a Igora Matoviča ostáva vo funkcii šéfa národnej lotérie Tipos aj po tom, ako ho minulý týždeň obvinili v súvislosti s možnými daňovými podvodmi. Marek Kaňka svoju rezignáciu doposiaľ neoznámil a premiér ani minister financií nereagujú na otázky, či jeho odchod žiadajú.

SaS po otázkach Denníka N, ako Richard Sulík vníma, že stíhaný Kaňka ostáva vo funkcii, v pondelok popoludní zverejnila vyhlásenie, že považuje za principiálne, aby bol z funkcie generálneho riaditeľa Tiposu odvolaný. Sulík to v koalícii zatiaľ požaduje sám.

„Padni, komu padni musí byť zásada bez ohľadu na nomináciu. Minister financií preto musí konať a šéfa Tiposu okamžite odvolať. Osobne som očakával, že sa to stane automaticky po obvinení Mareka Kaňku. Zotrvávanie tohto človeka na jeho pozícii určite neprispieva k dôvere občanov voči štátu,“ tvrdí predseda SaS s tým, že takto pred rokom on odvolal po obvinení podpredsedu MH Manažment Andreja Holáka, hoci mu nakoniec bolo obvinenie zrušené.

Stíhaný Kaňka je dlhoročným známym Hegera, poznajú sa viac ako 15 rokov, premiér ho do čela Tiposu aj presadil. Pre Matoviča

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Igor Matovič

Veronika Remišová

Slovensko

Teraz najčítanejšie