Denník N

Poslankyňa Andrejuvová: Gyimesiho vlajky by som podporila, ak by zákon predložil sám

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Odmietam z Igora Matoviča robiť niečo také, že podporuje fašistov, hovorí podpredsedníčka poslaneckého klubu OĽaNO Anna Andrejuvová.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Poslanec Krúpa v nedeľu v Na telo povedal, že v OĽaNO je časť poslancov – a on patrí medzi nich –, ktorí podporujú prezidentkino veto pri návrhoch Igora Matoviča. Vy patríte ku ktorej skupine poslancov? 

Ja budem hlasovať za návrh, tak ako v prvom prípade.

A viete o existencii takejto skupiny? 

Dozvedela som sa to takisto z médií ako vy v nedeľu, niektorí poslanci začali uvažovať nad tým, že možno sa zhodnú s pani prezidentkou.

Koľko ich asi je?

Nemám informáciu, klubovú schôdzu máme až v pondelok večer (rozhovor vznikol v pondelok predtým – pozn. red.).

Prečo za to budete hlasovať, keď ekonómovia hovoria, že to môže ohroziť verejné financie?

Podľa informácií, ktoré mám ja z ministerstva financií a od pána štátneho tajomníka Marcela Klimeka, takto to vôbec nie je. Myslím si, že sú kryté, a je správna vec podporiť rodiny v tejto situácii.

Pani prezidentka to odmietla, pretože podľa nej bolo neadekvátne použiť skrátené legislatívne konanie. Nemá pravdu? 

Bola by som rada, keby postupovala vo všetkých skrátených konaniach, ktorých boli v tomto volebnom obdobím desiatky, rovnako. Myslím si, že kto dáva rýchlo, dáva dvakrát, a teda návrh podporiť rodiny je správny.

Hovoríte, že by ste boli rada, keby postupovala rovnako pri všetkých skrátených legislatívnych konaniach. Chcete povedať, že niektoré cez ňu prešli a niektoré nie? 

Mala by byť v tomto principiálna. Myslím si, že bolo viac návrhov či už z dielne ministerstva hospodárstva, alebo spravodlivosti, kde mohlo byť na uváženie, či to nemá podať na Ústavný súd pre skrátené konanie. V tomto prípade to nie je dôvodné.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Maroš Žilinka

V redakcii

Slovensko

Teraz najčítanejšie