Denník N

Gyimesi Ravaszovi: Som machiavelista a pragmatizmus vyhráva, lebo je účinný a orientovaný na národ

Gyimesi György (uprostred), Ábel Ravasz (vpravo) a Zoltán Szalay (vľavo) v Dunajskej Strede. Foto - Napunk
Gyimesi György (uprostred), Ábel Ravasz (vpravo) a Zoltán Szalay (vľavo) v Dunajskej Strede. Foto – Napunk

Maďarsko sa má veľmi dobre a za to vďačí tomu, že v rámci EÚ vedie samostatnú a suverénnu politiku, vyhlásil György Gyimesi v debate portálu Napunk. Diskutoval s Ábelom Ravaszom.

Trianon bude Maďarov bolieť dovtedy, kým nebude odškodnený posledný človek, ktorý preň trpel, a nejde len o morálne, ale aj o finančné odškodnenie, povedal György Gyimesi na diskusii portálu Napunk v Dunajskej Strede. Poslanec OĽaNO diskutoval s bývalým splnomocnencom pre rómske komunity a bývalým podpredsedom strany Mosta-Híd Ábelom Ravaszom o troch hlavných témach: o Trianone, Viktorovi Orbánovi a Ukrajine.

Vlajky na štadiónoch už boli zakázané

Jednou z ústredných tém diskusie bol návrh zákona, ktorého cieľom je zakázať umiestňovanie dúhovej vlajky na štátne inštitúcie. Zákon do parlamentu predložil György Gyimesi spolu s nezaradeným poslancom (v minulosti poslancom za ĽSNS) Tomášom Tarabom.

Otázka vlajok sa prvýkrát objavila v súvislosti s inými zakázanými zástavami – už vyše desať rokov je totiž zakázané priniesť na slovenské štadióny štátne symboly iných krajín, čo najviac pocítili fanúšikovia futbalového klubu DAC v Dunajskej Strede.

Zákon sa nezmenil napriek tomu, že odvtedy bola strana Most-Híd vo vláde dvakrát – a týmito vlajkami sa vo svojom návrhu nezaoberá ani Gyimesi. Poslanec však tvrdí, že sa tejto téme venuje a podľa jeho právnej analýzy sa zákaz vzťahuje výlučne na rizikové zápasy. Preto chce

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

LGBTI

Viktor Orbán

Vojna na Ukrajine

Slovensko

Teraz najčítanejšie