Denník N

Gyimesi Ravaszovi: Som machiavelista a pragmatizmus vyhráva, lebo je účinný a orientovaný na národ

Gyimesi György (uprostred), Ábel Ravasz (vpravo) a Zoltán Szalay (vľavo) v Dunajskej Strede. Foto - Napunk
Gyimesi György (uprostred), Ábel Ravasz (vpravo) a Zoltán Szalay (vľavo) v Dunajskej Strede. Foto – Napunk

Maďarsko sa má veľmi dobre a za to vďačí tomu, že v rámci EÚ vedie samostatnú a suverénnu politiku, vyhlásil György Gyimesi v debate portálu Napunk. Diskutoval s Ábelom Ravaszom.

Trianon bude Maďarov bolieť dovtedy, kým nebude odškodnený posledný človek, ktorý preň trpel, a nejde len o morálne, ale aj o finančné odškodnenie, povedal György Gyimesi na diskusii portálu Napunk v Dunajskej Strede. Poslanec OĽaNO diskutoval s bývalým splnomocnencom pre rómske komunity a bývalým podpredsedom strany Mosta-Híd Ábelom Ravaszom o troch hlavných témach: o Trianone, Viktorovi Orbánovi a Ukrajine.

Vlajky na štadiónoch už boli zakázané

Jednou z ústredných tém diskusie bol návrh zákona, ktorého cieľom je zakázať umiestňovanie dúhovej vlajky na štátne inštitúcie. Zákon do parlamentu predložil György Gyimesi spolu s nezaradeným poslancom (v minulosti poslancom za ĽSNS) Tomášom Tarabom.

Otázka vlajok sa prvýkrát objavila v súvislosti s inými zakázanými zástavami – už vyše desať rokov je totiž zakázané priniesť na slovenské štadióny štátne symboly iných krajín, čo najviac pocítili fanúšikovia futbalového klubu DAC v Dunajskej Strede.

Zákon sa nezmenil napriek tomu, že odvtedy bola strana Most-Híd vo vláde dvakrát – a týmito vlajkami sa vo svojom návrhu nezaoberá ani Gyimesi. Poslanec však tvrdí, že sa tejto téme venuje a podľa jeho právnej analýzy sa zákaz vzťahuje výlučne na rizikové zápasy. Preto chce

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

LGBTI+

Viktor Orbán

Vojna na Ukrajine

Slovensko

Teraz najčítanejšie