Denník N

Vývoj bojov (112. deň): Slovenské granáty padajú na ruskú armádu popísané odkazmi za zničené ukrajinské mestá 

Slovenské granáty na Ukrajine. Foto - Twitter, Ukraine Weapons Tracker
Slovenské granáty na Ukrajine. Foto – Twitter, Ukraine Weapons Tracker
  • Slovenské zbrane pre Ukrajinu nie sú len propaganda, naozaj pomáhajú zastaviť Putina.
  • Sjevjerodoneck sa stále drží, Rusi v ňom plytvajú svojím potenciálom.
  • Cherson je čoraz zaujímavejší.
  • Mapy dňa – juh Ukrajiny a Donbas.
  • Fotografia dňa – vrtuľník Ka-52 zrážku s lesom prežil. Ale veľmi tesne.
  • Videá dňa – ako si Rusi a Ukrajinci navzájom ničia pontónové mosty; ukoristený ruský tank zničil iný ruský tank; Čečenci prichádzajú do Černobyľa.
  • Zapnite si odber seriálu o vývoji bojov na Ukrajine jedným klikom.

Aj dnes prinášame zhrnutie situácie na bojisku zostavené z informácií rôznych ministerstiev obrany a nezávislých analytikov. V seriáli sa objavujú aj postrehy ruského nacionalistu a zločinca Igora Strelkova (Girkina), ktorý bol kľúčovou postavou pri rozpútaní vojny v roku 2014, ale okrem úspechov ruskej armády na svojom profile na ruskej sociálnej sieti VKontakte otvorene píše aj o jej porážkach a problémoch.

Informácie v tomto texte sú zhrnutím výsledkov bojov za štvrtok 15. júna. Aktuálny stav na niektorých miestach už môže byť iný. Prehľad potvrdených strát je na konci článku.

Slovenská pomoc Ukrajine je ukážková. Slovensko, Česko, Poľsko, pobaltské krajiny, Spojené štáty a Veľká Británia patria medzi krajiny, ktoré Ukrajine maximálne pomáhajú.

Slovenská snaha zastaviť Putinovu vojnu sa najnovšie prejavila oznámením ministra obrany Jaroslava Naďa, že Kyjivu posielame štyri vrtuľníky Mi-17 a jeden Mi-2. Okrem toho potvrdil, že bojujúcej armáde posielame muníciu do raketometov Grad a aj inú pomoc.

Samozrejme, neposielame toľko a takých kvalitných zbraní ako napríklad USA, ale dávame, čo si môžeme dovoliť. A až po vojne bude známe, že toho naozaj nie je málo.

Čo reálne dokáže nová dodávka zbraní. Začneme

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vojna na Ukrajine

Vývoj bojov na Ukrajine

Komentáre, Svet

Teraz najčítanejšie