300 slov z ME: Hrali sme dobre 15 minút, hovorí kapitán. Vysoká prehra Slovákov však ukázala jedno veľké pozitívum

Slovenský fanúšik tlieska počas zápasu. Foto - TASR/Lukáš Grinaj
Slovenský fanúšik tlieska počas zápasu. Foto – TASR/Lukáš Grinaj

Slovenskí reprezentanti do 19 rokov prehrali v úvodnom zápase ME s Francúzmi 0:5.

„Ak nemáte vysoké ciele, nesnívate o nich, nikdy na ne nedosiahnete,“ hovoril pred prvým zápasom v A-skupine tréner Albert Rusnák st. Len účasť je podľa neho málo.

Sobotné stretnutie však ukázalo, že konkurencia je ďalej, ako si myslíme. „Francúzi potvrdili kvalitu, prevýšili nás vo všetkom,“ skonštatoval tréner po vysokej prehre.

Slováci začali stretnutie aktívne. Francúzsky tím trápili vysokým presingom na hranici šestnástky a agresívnou hrou, lenže súper rozpačitý úvod zvládol a postupne ukázal, prečo patrí k favoritom turnaja.

Po vydarených 15 minútach, ktoré sprevádzalo povzbudzovanie zo sympaticky zaplnených tribún, strelil úvodný gól do odkrytej brány útočník Loum Tchaouna. Na 2:0 zvýšil ešte pred polčasom Ange-Yoan Bonny.