Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Matovičov balíček vykazuje vlastnosti mačky vo vreci

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Ak má vaše dieťa viac ako 15 rokov, 200 eur nedostanete. 2. Pellegriniho sponzor ide v Banskej Bystrici do volieb župana s podporou Smeru. 3. Väzba je mučenie len vtedy, ak v nej sedia naši ľudia.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Gemerka zo slovenského krasuSponzorom podcastu je Gemerka – slovenská magnéziovo-kalciová voda s optimálnym pomerom Mg a Ca 1:3


 

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh 

1. Ak má vaše dieťa viac ako 15 rokov, 200 eur nedostanete

Tento týždeň by sa v parlamente mal rozlúsknuť osud Matovičovho balíčka. Aj samotný minister cez víkend povedal, že hlasovať o prelomení prezidentkinho veta by sa mohlo v utorok, prípadne v stredu.

Stále nie je jasné, či sa hlasovanie skončí prelomením Čaputovej veta a z Prezidentského paláca potom podpísaný zákon odošlú rovno do Košíc na Ústavný súd, alebo poslanci akceptujú pripomienky prezidentky a do života uvedú aspoň časť balíčka, ktorého platnosť je naplánovaná od 1. júla.

O takejto možnosti naďalej uvažujú najmenej traja poslanci Za ľudí a najmenej 5 poslancov z OĽaNO, ktorých na prelomenie veta nedokázal prehovoriť ani predseda vlády Eduard Heger. Neistí sú aj traja bývalí poslanci OĽaNO. Z toho je zrejmé, že včera podvečer nebolo dosť hlasov na opätovné schválenie zákona bez uznania Čaputovej pripomienok.

Pre ministra Matoviča je možnosť neprelomenia veta neprijateľná. Nie je pripravený akceptovať, že Čaputová by naozaj mohla mať aj pádne argumenty a nešlo jej o pomstu, keď jeho balíček vetovala.

Ako to vlastne je. Matovič si totiž z balíčka urobil zmysel

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie