Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Fico chce byť prezidentom, to je celé

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. V Prezidentskom paláci nemajú dôvod na paniku. 2. Dvojciferná inflácia nás skoro neopustí, opozícia má o voľby postarané. 3. Ak pacienta nezoperujú do štátom určeného termínu, poisťovňa zaplatí zákrok v zahraničí.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Gemerka zo slovenského krasuSponzorom podcastu je Gemerka – slovenská magnéziovo-kalciová voda s optimálnym pomerom Mg a Ca 1:3


 

Správy vybral a komentoval Roman Pataj 

Prednosť pred aktuálnymi správami dostane malá oslava – 21. júna 1991 územie Československa opustili poslední vojaci sovietskej okupačnej armády. Vďaka patrí všetkým, čo sa o to zaslúžili.

1. Najzaujímavejší na Čaputovej preferenciách je Fico

Už dlhšie je známa informácia, že Zuzana Čaputová aktuálne nie je najdôveryhodnejšou političkou. Predbehol ju Peter Pellegrini, ktorému dôveruje 44 percent voličov, kým prezidentke 42. Vie sa aj to, že Čaputovú by „určite“ podporilo len 15 percent voličov, keby sa uchádzala o znovuzvolenie a voľby by sa konali dnes. „Nikdy by ju nevolilo“ až 46 percent opýtaných, pre 31 percent by bola jednou z možností.

Nič z toho nie je nová informácia. Tie sú však v článku Dušana Mikušoviča, ktorý dáta z prieskumu Focusu pre televíziu Markíza analyzoval hlbšie. Čaputovej podporu analyzoval podľa veku, národnosti, bydliska a politickej preferencie opýtaných.

Samozrejme, pri prepade podpory o 24 percentuálnych bodov v porovnaní so septembrom 2020 prišla prezidentka o sympatie v každej zo skúmaných skupín. Predsa len sa však dá určiť, kde strácala najviac.

Neprekvapí, že rekordný pád zažila medzi voličmi Smeru a Hlasu. Prekvapí však, že výrazne stráca aj medzi voličmi SaS a, naopak, takmer vôbec medzi prívržencami OĽaNO. U nich stratila najmenej spomedzi všetkých strán vrátane PS napriek tomu, že predseda obyčajných patrí medzi najväčších kritikov prezidentky.

Deje sa dráma alebo politika? To druhé. Pokles Čaputovej preferencií je strmší, než aký zažil Andrej Kiska, ale

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Inflácia

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Reforma nemocníc

Robert Fico

Zdravotníctvo

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie