300 slov z ME: Slováci opäť prehrali, stále však môžu dosiahnuť veľký úspech

Foto - TASR/Lukáš Grinaj
Foto – TASR/Lukáš Grinaj

Slováci prehrali s Talianmi 0:1, v piatok hrajú proti Rumunom, ak v skupine skončia tretí, zahrajú si baráž o postup na MS.

Slováci prehrali aj v druhom zápase futbalových majstrovstiev Európy do 19 rokov. V utorok podvečer v Trnave podľahli favorizovaným Talianom 0:1, ich výkon však bol lepší než v úvodnom dueli s Francúzskom (0:5).

Individuálna kvalita bola na strane Talianska, ale Slováci sa po väčšinu zápasu nedostali pod výraznejší tlak. Napriek tomu Taliani dvakrát pred polčasovou prestávkou trafili brvno.

Ofenzívny záložník Juventusu Fabio Miretti sa naozaj ukázal ako rozdielový hráč, sám raz trafil bránkovú konštrukciu. V 33. minúte poslal prihrávku na Giuseppeho Ambrosina, ktorý strelil jediný gól zápasu.

Taliani potom viacero príležitostí zahodili, ale Slovensko malo v závere šancu vyrovnať. Najviac sa k tomu po centri Šimona Mičudu priblížil Timotej Jambor, jeho hlavičku však vyrazil brankár Sebastiano Desplanches. Slovensko sa presadzovalo najmä po akciách v krídelných priestoroch, po ktorých nasledovali centre pred bránu.