Denník N

Newsfilter: Heger zahodil príležitosť byť dobrým premiérom

Igor Matovič a Eduard Heger. Foto - TASR
Igor Matovič a Eduard Heger. Foto – TASR

1. Matovič patrí na čierny zoznam politikov, s ktorými sa nespolupracuje. 2. Čo urobí Sulík po lete. 3. Nová vlna covidu je už tu.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Ford logo Štýlový Ford Kuga je pripravený vyraziť s vami kamkoľvek. Teraz s fantastickou zľavou až do 10 000 eur.


Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

Na začiatok jedna dôležitá správa o stave slovenského zdravotníctva, ktorá si nevyžaduje komentár. V bratislavskej Nemocnici Ružinov vyoperovali pacientovi nesprávne oko a namiesto jedného nezdravého prišiel o obe oči. Lekárka, ktorá operáciu viedla, už s pacientmi nepracuje. V nemocnici prijali viaceré opatrenia.


1. Matovič patrí na čierny zoznam politikov, s ktorými sa nespolupracuje

Poslanci OĽaNO po týždni pochybností napokon spolu so Sme rodina a fašistami prelomili veto prezidentky Zuzany Čaputovej a schválili Matovičov balíček za 1,2 miliardy eur. Na opätovné schválenie vráteného zákona potreboval líder Obyčajných ľudí 76 hlasov, získal 77.

Prelomenie prezidentkinho veta má priame politické i praktické dôsledky. Tu sú:

1. Toto

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Hegerova vláda

Igor Matovič

Koronavírus

  Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navýše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

  Očkovanie proti koronavírusu

  Richard Sulík

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie